Belgisch team wint Grote Taalstrijd 2023

30 maart 2023 • 17:00 door de redactie
Belgisch team wint Grote Taalstrijd 2023
Teams kijken naar de uitslag

ZWIJNDRECHT - Een team uit Belgische Zwijndrecht heeft gisteren op 29 maart de jaarlijkse Grote Taalstrijd gewonnen. Dat gebeurde in het gemeentehuis van het Nederlandse Zwijndrecht. Sinds 2011 is de gewoonte het een jaarlijkse dat inwoners uit beide zustergemeenten met elkaar de strijd aangaan om te kijken wie de beste ‘talenknobbel’ heeft. Voorgaande drie jaar kon de Taalstrijd niet doorgaan door de coronapandemie.

Woorden en fragmenten
Ex-wethouder Aaike Kamsteeg was gisteren (opnieuw) de voorzitter van de jury. Er waren vier teams uit België en zes uit Nederland. De teams bestonden uit drie personen, weet een deelnemer. “De Taalstrijd bestond uit meerdere onderdelen, zoals een dictee, raadsels en woorden aanvullen in liedfragmenten. Verder was er aandacht voor Wim de Bie die onlangs overleden is; we moesten om ‘nieuwe woorden’ uit filmfragmenten van Kooten & De Bie te raden, bijvoorbeeld ‘scheurgras’. Een ander onderdeel was etymologie, waarbij een vraag was uit welke taal het woord ‘shampoo’ komt. Dat blijkt dus uit het Hindi te komen. Zo eindigde ons team op een gedeelde derde plaats, al werden we uiteindelijk vierde. Dit kwam door de schattingsvraag die het andere team net wat beter wist te beantwoorden.”

Gezelligheid
De enthousiaste deelnemer sprak over een goede sfeer. “Iedereen ging ontspannen met elkaar om en er was volop gelegenheid om elkaar te ontmoeten. Daarbij lieten verschillende bekende Zwijndrechters hun gezicht zien, zoals CU-raadslid Liesbeth van Utrecht, Chris Moorman, een van de organisatoren van het evenement, en burgemeester Edo Haan. Zijn Belgische collega, André van de Vyver, was ook afgereisd naar onze gemeente. Het was een gezellig samenzijn!”

Prijs: drie pakketten
De gewonnen prijs bestond uit drie pakketten, zodat elk teamlid er een kreeg. Daarbij kregen alle teams uit de top drie een presentje. Elke attentie bevatte onder meer een schets van een skyline van het Nederlandse Zwijndrecht uit de Drechtsteden. Volgend jaar organiseren de Belgen de Taalstrijd in hun Zwijndrecht.

Foto's: Chris Moorman

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.