Vele handen maken licht werk tijdens NLdoet bij Scouting Panoord

12 maart 2018 door Hennie van der Zouw
Vele handen maken licht werk tijdens NLdoet bij Scouting Panoord

ZWIJNDRECHT - Scouting Panoord heeft dit jaar weer meegedaan met NLdoet, de landelijke actie van het Oranjefonds. Dit jaar stonden er drie klussen op het programma; onderhoud aan de speeltuin, planten van een beukenhaag en het plaatsen van een afscheidingswand bij de kampvuurkuil. Dit jaar waren er maar liefst 11 vrijwilligers die kwamen helpen, 6 van het CDA Zwijndrecht en 5 leden van Nehemia Youth. Zij hadden zich via de website van het Oranjefonds voor onze klussen aangemeld.

Het terrein en het gebouw van Scouting Panoord vraagt vrij veel onderhoud. Gelukkig zijn er iedere week een trouwe groep vrijwilligers actief die dat onderhoud op zich nemen. Maar het is fijn als er af en toe ook extra hulp is. Zeker als het gaat om klussen die snel uitgevoerd moeten worden. Daarom waren er drie van deze klussen uitgekozen die tijdens NLDoet werden opgepakt. Als eerste was dat het plaatsen van een beukenhaag. Onlangs is er een nieuw pad aangelegd op het terrein, en als natuurlijke afscheiding is daar nu een fraaie beukenhaag geplaatst. De tweede klus betrof het onderhoud aan de speeltoestellen van de speeltuin. Een erg populaire plek voor onze jeugdleden, die intensief gebruikt wordt. Een aantal speeltoestellen zijn opgeknapt of zijn voor de reparatie gedemonteerd. De laatste klus betrof het plaatsen van een scheidingswand bij de kampvuurkuil. De zware storm van begin dit jaar had de oude een laatste zetje gegeven, en vervanging ervan was dus broodnodig.

Het CDA Zwijndrecht was met maar liefst 6 leden vertegenwoordigd. En ondanks het feit dat dit drukke tijden zijn voor hun vanwege de naderende gemeenteraadsverkiezingen, hebben zij toch tijd voor deze actie vrijgemaakt. Daarnaast hadden ze overheerlijke taart meegenomen voor de vrijwilligers. Daarnaast waren er 5 leden van Nehemia Youth erbij om te helpen. Zij waren deze dag bij meerdere projecten actief in Zwijndrecht, en het is mooi om te zien hoe de jeugd zich voor vrijwilligerswerk inzet. Door de aanwezigheid van deze grote groep is er veel werk verzet deze zaterdag. Daarom een groot dankjewel aan alle vrijwilligers, vooral van onze jeugdleden.

Scouting Panoord beschikt op sportpark Bakestein aan de Groot Karreveld 10 te Zwijndrecht over een groot terrein waar voldoende ruimte is om zowel binnen als buiten allerlei activiteiten en spelen te organiseren. Ze is met ruim 230 leden en vrijwilligers afkomstig uit voornamelijk Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht de grootste scouting vereniging uit de regio. Wij zijn altijd nog op zoek naar extra vrijwilligers, met name als leiding voor onze speltakken. Heeft u interesse? Neem dan contact op via www.panoord.nl.

Bron foto: Scouting Panoord.

Gerelateerde wijken:
Gerelateerde straten:
Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.