ZWIJNDRECHT - Een melding van stankoverlast heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag 7 november 2026 de brandweer naar het Berlijnseplein in Zwijndrecht gebracht. Rond 00.08 uur kwam de melding van een hinderlijke lucht binnen.
De brandweer uit Hendrik-Ido-Ambacht ging ter plaatse en trof bij aankomst de bewoners nog in de woning aan. Brandweerlieden gingen naar binnen om de situatie te onderzoeken en een verkenning uit te voeren.Uit het onderzoek bleek dat de hinderlijke lucht werd veroorzaakt door een pannetje dat was aangebrand. Het is onduidelijk of dit eerder op de avond was gebeurd of kort voordat de melding bij de brandweer binnenkwam.
De brandweer heeft vervolgens metingen in de woning verricht. Daarbij werden geen bijzonderheden vastgesteld. Om de resterende stank en lucht te verdrijven, werd de woning geventileerd.
Na afronding van de werkzaamheden konden de brandweerlieden terugkeren naar de kazerne. Ook de vanuit Heerjansdam uitgerukte verkenningseenheid kon retour.