dinsdag 20 april 2021

Alles over Zwijndrecht

E.V.A. is bezorgd over verkeersdoorstroming van en naar A16

8 april 2021 (door Jan-Willem Schneider)

ZWIJNDRECHTSE WAARD – In haar nieuwe verkeers- en vervoersplan wil de gemeente Zwijndrecht dat afrit Zwijndrecht (A16) verdwijnt. Als alternatief wijst de gemeente op de afslagen Dordrecht en Hendrik-Ido-Ambacht. Hierdoor kan de verkeersdruk in onze gemeente toenemen, zo vreest Echt Voor Ambacht (E.V.A.). De lokale politieke partij is bezorgd en heeft enkele vragen gesteld aan het Ambachtse college van burgemeester en wethouders.

In haar vragen wijst E.V.A. op de Ambachtse mobiliteitsvisie. Daarin staat dat de gemeente zich blijft inspannen voor een vlotte verkeersafhandeling bij de aansluitingen op de A16. Vervolgens benoemt E.V.A. de Zwijndrechtse plannen en komt tot de volgende vragen:
 

  1. Is het college op de hoogte van deze plannen?
  2. Heeft de gemeente Zwijndrecht deze plannen (daar waar het onze gemeente aangaat) met de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht besproken?
  3. Zo ja, wat is de mening van het college daarover?
  4. Passen het genoemd plan van Zwijndrecht in de mobiliteitsvisie van Hendrik-Ido-Ambacht?
  5. Als deze plannen niet in de Ambachtse Mobiliteitsplannen passen, welke maatregelen gaat het college nemen?
  6. Wat zou deze afsluiting (Afslag Zwijndrecht/A16) betekenen voor het wegennet in Ambacht en de verkeersdruk en veiligheid?

Het college zal binnenkort reageren.  

Zie ook:

Deel dit bericht met je vrienden!