Aat Ouwerkerk (VVD): waterschap van belang om droog te blijven wonen

13 maart 2023 • 06:00
Aat Ouwerkerk (VVD): waterschap van belang om droog te blijven wonen
VVD-raadslid Aat Ouwerkerk stelt zich kandidaat voor waterschap Hollandse Delta. Hij staat op lijst 2, nummer 19.

ZWIJNDRECHTSE WAARD / DORDRECHT - Op 15 maart stemt Nederland voor de Provinciale Staten en de Waterschappen. De verkiezingen voor de waterschappen lijken wat onderbelicht te blijven. “Dat is onterecht, zeker voor mensen in onze regio,” zegt VVD-raadslid Aat Ouwerkerk. “Voor Ambacht is het essentieel dat wij droog kunnen blijven wonen in ons dorp.” Aat kandideert zich voor het waterschap als vertegenwoordiger van Ambacht (lijst 2, nr. 19).

Ambachts belang

Het waterschap Hollandse Delta beheert het water in onze regio. In dat beheer moeten waterschappen balanceren tussen de belangen van inwoners, boeren, bedrijven en de natuur. Volgens Aat is het voor Ambacht essentieel om het belang van de inwoners te benadrukken. “Ambacht ligt in een waterrijk gebied. Als de waterstand te hoog komt, dan ontstaat in grote delen van Ambacht een risico op wateroverlast,” licht Aat toe. “Bij een te lage waterstand kunnen de heipalen onder de woningen in Ambacht gaan rotten. Die balans is voor ons dorp heel belangrijk. Daarom wil ik graag het belang van Ambacht laten horen in het waterschap.”

Lezing Dijkgraaf

Afgelopen week hield Dijkgraaf Jan Bonjer in De Brommert een lezing over de rol van het waterschap. Hij wees onder andere op de risico’s van de stijgende zeespiegel en toenemende regenbuien. Beiden kunnen veel schade veroorzaken. “Het was een boeiende lezing,” vervolgt Aat. “Het onderschrijft de noodzaak voor Ambachters om te stemmen voor de waterschapsverkiezingen.”

Foto's: ‘Pareltjes | Fotografie’

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.