Gladheidbestrijding door inzet zoutbakken
ZWIJNDRECHT - Op verschillende plaatsen in Zwijndrecht zijn onlangs zoutbakken geplaatst. In deze groene bakken zit strooizout. Dit meldt de wijkenwebsite van de gemeente.
Wanneer het koud wordt of sneeuwt kunnen er gevaarlijke gladde zones ontstaan op de trottoirs. Op dat moment kunnen inwoners met het zout deze gladde zones sneeuw- of ijsvrij maken. Bijvoorbeeld in gebieden waar veel ouderen wonen.
Vier locaties
De zoutbakken zijn op de volgende locaties geplaatst:
- Bij wijkcentrum Kubiek, Zwaluwstraat 1 (Nederhoven)
- Bij het appartementencomplex P.J. Oudplein (Walburg)
- Naast het Badhuis, Prins Hendrikstraat 2 (Centrum)
- Op de Kromme Nering (Heerjansdam)
De wijkplatforms, dorpsraad en diverse bewoners waren betrokken bij het meedenken over de locaties. Ook houden enkele bewoners de zoutkisten in de gaten zodat de bakken weer gevuld worden met zout zodra deze leeg zijn.
Pilot
De zoutbakken worden op deze locaties ingezet als pilot waarbij dit jaar gekeken wordt hoe dit werkt in de praktijk en zijn onderdeel van de aanpak gladheidbestrijding van de gemeente Zwijndrecht. Wilt u meer weten over deze aanpak? Kijk dan naar:
https://www.zwijndrecht.nl/Inwoners/Alle_onderwerpen/Parkeren_verkeer_en_vervoer/Gladheid
Foto's: gemeente zwijndrecht