Zwijndrecht in 2022: bevolkingsgroei door immigratie

04 januari 2023 • 15:31 door Jan-Willem Schneider
Zwijndrecht in 2022: bevolkingsgroei door immigratie

ZWIJNDRECHT - In 2022 groeide het aantal inwoners in Zwijndrecht met ongeveer 0,5%. Dit komt door de toegenomen immigratie, onder meer van Oekraïners. Dat blijkt uit cijfers van het CBS over bevolkingsontwikkeling tot 1 december 2022.

In zijn metingen kijkt het CBS naar natuurlijke aanwas (sterfte- en geboortecijfers), binnenlandse verhuizingen en buitenlandse migratie. De data laten zien dat alle categorieën een negatief saldo kenden, behalve migratie.

  • Natuurlijke aanwas: - 0,1% (sterfteoverschot);
  • Verhuizingen: - 0,4%
  • Migratie: + 0,6%

Het migratiesaldo was ook positief (+0,6%), grotendeels door de instroom van Oekraïense vluchtelingen. Per 1 december hadden zich 229 Oekraïners in onze gemeente ingeschreven.

Sterfteoverschot en meer immigranten
Qua migratiesaldo volgt Zwijndrecht de landelijke tendens; elke Nederlandse gemeente kreeg in 2022 meer inwoners door buitenlandse migratie. Hetzelfde geldt voor het sterfteoverschot dat steeds meer gemeentes kennen door de vergrijzing. In de Drechtsteden blijkt de sterftegolf mee te vallen; enkel Papendrecht en Zwijndrecht zagen in 2022 meer sterfte dan geboortes. In de overige gemeentes werden juist meer kinderen geboren, waardoor de lokale bevolkingen deels groeiden.

Drukkere wegen en meer potentiële klanten
Ondanks het huidige sterfteoverschot in Zwijndrecht verwacht het CBS in de toekomst een bevolkingstoename; het instituut voorspelt dat onze gemeente in 2035 4,4% meer inwoners heeft dan nu. Dat zal leiden tot drukkere wegen, voller openbaar vervoer en meer vraag naar diensten en goederen in onze regio.    

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.