Burgemeester Hein van der Loo neemt het stuur seniorenbus over

17 november 2022 • 10:45 door Willem Schneider
Burgemeester Hein van der Loo neemt het stuur seniorenbus over
Burgemeester neemt het stuur over

ZWIJNDRECHT - Op 11 november bracht de burgemeester Hein van der Loo van Zwijndrecht een werkbezoek aan de jubilerende Seniorenbus. De Stichting Seniorenbus Zwijndrecht gaf naar aanleiding van dit bezoek het onderstaande persbericht uit.

Rondetafelgesprek
Tijdens dit bezoek maakte de burgemeester kennis met het bestuur van deze stichting. Tijdens een kort en plezierig rondetafelgesprek werd hij bijgepraat over de gang van zaken na een vervelende corona periode. Het was goed te horen hoe de aanwezigen dachten over de wijzigingen in het vervoerslandschap voor senioren in Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht.

Guus Goos: erevoorzitter
Ook werd er stil gestaan bij het vertrek van voorzitter Koos Wortel, die samen met zijn broer Jan Wortel, initiatiefnemer van de seniorenbus was. Na 25 jaar draagt hij het voorzitterschap over aan Guus Goos. Hij heeft nu de mooie taak om het werk samen met 100 betrokken vrijwilligers voort te zetten. De burgemeester feliciteerde de heer Koos Wortel met zijn benoeming tot erevoorzitter van onze Stichting. 

Burgemeester neemt uitdaging aan
Na het rondetafelgesprek was het tijd voor actie. Op het meldpunt werden de sleutels en rittenlijst opgehaald, de heer van der Loo nam daarna plaatst achter het stuur, samen met zijn bijrijder om enkele ritten in het werkgebied van de seniorenbus te maken. Hierdoor kon hij zelf kennis nemen hoe de gebruikers de bus ervaren. En wat het principe van deur tot deur daadwerkelijk betekent.

Proef uitbreiding serviceverlening
In samenwerking met het Albert Schweitzer Ziekenhuis is van 1 oktober jl. een proef gestart. Tijdens de reguliere tijden van de bus is het nu voor onze leden ook mogelijk naar de locatie Dordrecht te rijden. Dit is een voorbeeld hoe we luisteren naar de vraag van onze leden aan deze vraag een invulling proberen te geven. Iedere inwoner van 63 jaar of ouder kan lid worden van de seniorenbus.

Vrijwilligers maken het succes
De kracht van de seniorenbus is dat we onze dienstverlening uitvoeren met vrijwilligers, die zich belangeloos inzetten om de senioren mobiel te houden. De bussen worden altijd bemand door een chauffeur en bijrijder. Hierdoor kan bij het instappen een helpende hand geboden worden.

Als je het leuk en gezellig vindt om iets als vrijwilliger voor een ander te doen, bel dan met ons meldpunt 078 6196065. Bij een kop koffie vertellen we graag wat onze mogelijkheden zijn.

Rijtijden
De seniorenbus rijdt in Zwijndrecht en H.I. Ambacht op vaste tijden:
Van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.30 uur en van 13.00 uur tot 17.00 uur.


Foto's: Stichting Seniorenbus

Gerelateerde wijken:
Gerelateerde straten:
Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.