Zeilen in de Drechtsteden

20 april 2021
Zeilen in de Drechtsteden

DRECHTSTEDEN - De lente laat zich voorzichtig zien, dus het zeilseizoen gaat weer van start. Zo ook in Dordrecht! Op het Spaarbekken zijn de eerste zeilboten van de Koninklijke Dordtse Roei- en Zeilvereniging alweer gesignaleerd en zijn de wedstrijdtrainingen gestart. Alle leden kunnen in de maand april op zaterdagmiddag vrijzeilen. In de huidige corona-tijd heeft de zeilsport een groot voordeel ten opzichte van vele andere sporten. Het is namelijk goed mogelijk om afstand te houden, geen direct contact met anderen te hebben en toch met een groepje het water op te kunnen. Ieder in zijn of haar eigen boot onder begeleiding van een instructeur. Bij de KDR&ZV zijn uiteraard de nodige corona-maatregelen van kracht, maar het is heerlijk om weer het water op te gaan.

Kennismaken

Wil je kennismaken met zeilen en met onze vereniging? In de week van 10 mei starten we met de wekelijkse zeillessen. Wij geven zowel aan kinderen als volwassenen zeilles en er is nog ruimte in onze groepen. Onze vereniging geeft instructie op verschillende niveaus, van beginners tot gevorderden. Aan het einde van het seizoen mag je, bij goed gevolg, een erkend CWO diploma in ontvangst nemen. Om kennis te maken kan je een afspraak maken om bijvoorbeeld in april op zaterdagmiddag langs te komen. Neem daarvoor contact op met zeilsecretaris@kdrzv.nl Je krijgt dan meer te horen over onze vereniging en de mogelijkheden voor lidmaatschap en lessen. Direct aanmelden kan natuurlijk ook. Wilt u of uw kind liever roeien? Dan kan dat ook bij onze vereniging, neem daarvoor contact op met secretaris@kdrzv.nl.

Verenigingszeilboten

Groot voordeel van zeilen bij onze vereniging is dat je niet meteen een eigen zeilboot hoeft aan te schaffen. De vereniging heeft namelijk de beschikking over een groot aantal verenigingsboten. Kinderen vanaf 8 jaar en in het bezit van zwemdiploma A en B starten in de optimisten. Voor de jeugd hebben we RsFeva’s en met volwassenen stappen we in de sportieve RsQuests of in de stabielere Seabird. De zeillessen worden gegeven op het Spaarbekken ‘Grote Rug’ in Dordrecht. Deze ruime afgesloten plas wordt alleen gedeeld met de surfvereniging, waardoor het zeer veilig water is om te leren zeilen.

Geïnvesteerd

“In 2020 heeft de vereniging fors geinvesteerd in nieuw zeilmateriaal, een jeugdwedstrijdprogramma en nieuwe boten”, vertelt zeilcommissaris Annemieke Noort trots. “Ook hebben wij afgelopen zomervakantie een zeilkamp georganiseerd voor de jeugd, waarin zij in een week zelfstandig leerden zeilen in een optimist. Dit was een grandioos succes. Eenzelfde zeilkamp staat voor dit jaar op de planning, uiteraard afhankelijk van de coronamaatregelen.” In 2020 steeg mede hierdoor het ledenaantal van de vereniging. Ook (her)ontdekten mensen de zeilsport in hun eigen regio voor zichzelf of voor hun kinderen. Hoe het seizoen eruit gaat zien is uiteraard mede afhankelijk van de overheidsmaatregelen. De club is er in ieder geval klaar voor en gelukkig is er veel mogelijk.

Kom eens langs!

We hopen op een heerlijke zomer waarin we lekker het water op kunnen. Kijk voor informatie op onze website: www.kdrzv.nl of op onze social media kanalen en kom langs op de vereniging. Maak daarvoor een afspraak via zeilsecretaris@kdrzv.nl. Adres zeillocatie: Baanhoekweg 9, Dordrecht.

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.