Margrietschool steunt KiKa

05 april 2012

ZWIJNDRECHT - Woensdag 4 april heeft de Margrietschool een cheque van 2.669,70 euro overhandigd aan de Stichting Kika (Kinderen Kankervrij ) die geld inzamelt voor de zeven kinderkankercentra in Nederland. Dit bedrag is de opbrengst van de Hollandse Markt die de leerlingen, ouders en leerkrachten van de Margrietschool voor dit doel hadden georganiseerd.

“Een prachtig resultaat waar we met elkaar vol enthousiasme aan hebben gewerkt,” aldus Martin Wervenbos, directeur van de Margrietschool. “We sparen iedere week in alle groepen voor een school in Oeganda en voor KiKa. Met de Hollandse Markt wilden we iets leuks doen voor de buurt en extra geld voor Kika inzamelen. De leden van de Ouderraad hebben de organisatie op zich genomen en verschillende sponsors gevonden. De kinderen in de klas hebben van alles gemaakt en dat op de markt ge- en verkocht, er zijn lege flessen verzameld, er waren kraampjes waar bezoekers allerlei lekkers voor het goede doel konden kopen, er was een springkussen, noem maar op. We hebben veel bezoekers verwelkomd en dat is fijn. We zijn een buurtschool en doen graag iets voor en met onze medebuurtbewoners.”

Voorbeeldschool 
In de wijk wonen verschillende nationaliteiten. “Als school zijn wij een afspiegeling hiervan en dat maakt ons een wereldschool. We helpen onze leerlingen verder in hun ontwikkeling en brengen hun kennis en vooral vaardigheden bij die ze nodig hebben in hun verdere leven. We maken hen wereldwijs. Dat kan alleen maar dankzij de inzet en passie van de medewerkers van de Margrietschool. Het zijn de mensen in de klas die het doen, zij hebben aandacht voor ieder kind.” Dat ze dat goed doen, vindt ook de Inspectie voor het Onderwijs die dit schooljaar de Margrietschool drie keer bezocht. 

In september nam de Inspectie peuterspeelzaal ’t Margrietje en de groepen 1 en 2 onder de loep in het kader van de voor- en vroegschoolse educatie. Volgens de Inspectie scoort de Margrietschool voldoende en soms zelfs bovengemiddeld en is het een voorbeeld voor andere basisscholen. Eind 2011/begin 2012 heeft de Inspectie gekeken naar de eindopbrengsten van de Margrietschool en ook toen luidde de conclusie dat de Margrietschool prima aan de norm voldoet. Zo gaat van de 24 leerlingen van groep 8 volgend schooljaar 55% naar havo/vwo, 15% naar vmbo-t en 30% naar vmbo-bk. Vorige maand werd de Margrietschool als een van de 40 basisscholen ingeloot voor het landelijk onderwijsverslag van de Inspectie aan de minister van Onderwijs. Ook daarbij scoorde de Margrietschool weer op alle punten goed.” Martin Wervenbos: “We proberen ons onderwijs af te stemmen op de behoefte van onze leerlingen zodat zij hun talenten kunnen ontwikkelen. Dat doen we ook als het gaat om specifieke behoeften. Zo hebben we twee leerlingen met het syndroom van Down. Een gevarieerde leerlingenpopulatie heeft volgens ons meerwaarde voor de ontwikkeling van al onze leerlingen. De Inspectie bevestigt dat.”

Margrietschool 
In 1929 is de school opgericht als de Da Costaschool. In 1983 gingen deze lagere school en de kleuterschool Prinses Margriet als basisschool onder één naam verder als de Margrietschool. In 1989 trok de kleuterschool in het gebouw aan de Hans Lipperheystraat. Sinds augustus 2008 biedt de Margrietschool onderdak aan Het Margrietje, een van de peuterspeelzalen van de Stichting Kinderopvang Zwijndrecht. De Margrietschool is onderdeel van de Stichting PCOAZ. Deze Stichting heeft elf basisscholen in Alblasserdam en Zwijndrecht en een school voor speciaal basisonderwijs in Ridderkerk. Stichting PCOAZ zorgt voor onderwijs vanuit een protestants-christelijke invalshoek en staat voor onderwijs uit overtuiging, vertrouwen en optimisme. 

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.