Nieuwe Gemeenteraad: "Burgemeester, doe aangifte tegen Geert Wilders"

26 maart 2014
Nieuwe Gemeenteraad: "Burgemeester, doe aangifte tegen Geert Wilders"

ZWIJNDRECHT - Burgemeester Dominic Schrijer doet vanochtend namens de gemeente Zwijndrecht aangifte tegen PVV-leider Geert Wilders wegens discriminatie. De nieuwe gemeenteraad nam gisterenavond unaniem een motie van afkeuring aan, die werd ingediend door de ChristenUnie-SGP.

Samen met raadsleden Andries van Gemerden (CU-SGP) en Siham Berrag (PvdA) is burgemeester Schrijer om 11.30 uur aanwezig op het politiebureau aan de Burgemeester Bruïnelaan om aangifte te doen.

De aangifte richt zich tegen uitlatingen van de heer Wilders tijdens de verkiezingsbijeenkomst van de PVV op 19 maart 2014. Zijn uitspraken hebben de burgemeester persoonlijk, maar ook de leden van het college van burgemeester en wethouders en de gemeenteraad, geraakt.

Burgemeester Schrijer: “Dergelijke uitspraken schaden het aanzien van ons politiek bestel, een etnische groep wordt op een volstrekt ontoelaatbare wijze gediskwalificeerd. Met het doen van aangifte willen we laten zien dat wij voorstander zijn van een Nederland waar iedereen gewenst is, ongeacht afkomst of nationaliteit.

Wij keuren de uitspraken van de heer Wilders af en vinden deze uitspraken ontoelaatbaar in onze samenleving.

In Zwijndrecht wonen mensen afkomstig uit verschillende landen. Iedereen is welkom in onze gemeente en heeft het recht om hier te zijn.

De uitspraken van de heer Wilders zijn daarnaast persoonlijk kwetsend voor leden van ons bestuur en burgers in onze samenleving. De uitspraken laten diepe sporen na bij deze mensen en hun gezinnen. Niet welkom zijn, enkel op basis van afkomst, zonder dat daar een individueel handelen aan ten grondslag ligt, raakt ons allen. Wij leven met hen mee en geven om die reden een signaal aan de samenleving af.”

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.