HSV Zwijndrecht trekt hoofdmacht terug uit competitie

11 november 2014
HSV Zwijndrecht trekt hoofdmacht terug uit competitie

ZWIJNDRECHT - In de afgelopen week heeft het Bestuur in overleg met de Honkbalcommissie besloten om Honkbal 1 terug te trekken uit de Overgangsklasse en op een lager niveau verder te gaan.

Dit besluit vereist enige uitleg! Nadat wij in 2012 toch wel enigszins verrassend kampioen werden van de 1ste klasse heeft het Bestuur besloten om het avontuur in de Overgangsklasse aan te gaan. Sportief konden we moeilijk anders besluiten en financieel was het een gecontroleerd risico. Mede doordat door het opheffen van Sparta-Feyenoord enkele spelers vrij kwamen (en zich bij ons aanmeldden) waren we in staat om in ieder geval een kwalitatief voldoende team op de been te brengen. Dat het grotendeels uit spelers bestond die weinig of geen band met de vereniging hebben, was bekend (maar dat was de laatste jaren in de 1ste klasse ook al zo).

Eind 2013 werden enkele spelers van onze selectie door hoofdklasse clubs weggehaald (of “weggekocht”?). Met moeite konden wij dit seizoen een kwalitatief voldoende team in het veld brengen. Op het laatst werd nog een werper uit de USA gehaald (tegen minimale kosten, gefinancierd buiten de clubkas om). We hebben ons gehandhaafd, maar daar was alles mee gezegd. Inmiddels wordt er weer aan alle kanten aan onze spelers getrokken en zijn we reeds 2 werpers kwijt.

Enkele spelers hebben bovendien aangegeven met honkbal te stoppen. Helaas is binnen de vereniging op dit moment onvoldoende talent en interesse aanwezig om de opengevallen plaatsen op te vullen. Een aantal gesprekken met spelers van buiten heeft uitgewezen dat er “betaald” moet gaan worden om deze spelers aan te trekken. Betalen lijkt helaas een absolute noodzaak te zijn geworden om in de Overgangsklasse (laat staan de Hoofdklasse) te overleven.

Het Bestuur en de overige betrokkenen zijn unaniem van mening dat onze vereniging niet moet overgaan tot het betalen van spelers. Het geld hiervoor is niet aanwezig en de bereidheid ook niet. Wij achten dit een heilloze weg. Wij hechten aan het zijn van een gezonde vereniging met leden en vrijwilligers, die een band met onze club hebben.

Het honkbal (en softbal) in Nederland heeft geen basis om commercieel te gaan. Dan maar liever op een lager niveau gaan spelen. Derhalve is aan de overgebleven spelers medegedeeld dat Zwijndrecht 1 uit de Overgangsklasse wordt teruggetrokken. Zij die willen blijven (en die zijn er) zijn van harte welkom. Op basis van de overgebleven spelers van Honkbal 1 en de spelers van Honkbal 2 zal binnenkort besloten op welk niveau Zwijndrecht 1 ingeschreven zal worden.

Tot slot willen wij allen, die in het afgelopen seizoen meegewerkt hebben aan het functioneren van Honkbal 1, van harte danken voor hun inzet. In het bijzonder mag hierbij Marc Verkerk genoemd worden, die de afgelopen 6 jaar zich heeft inzet op allerlei manieren om onze vereniging honkbal op Overgangsklasse niveau aan te bieden. Zijn inspanningen verdienden een beter lot.

In de nieuwe aanpak hoort een nieuw gezicht. Een van de honkballers waar wij in de afgelopen weken mee in contact gekomen zijn is Niels Rombouts. Hij is een werper, die in het verleden o.a. in de Belgische hoofdklasse gespeeld heeft en bij ons wilde komen spelen. Hij gaf aan ook op termijn (hij is nu 36 jaar) coach ambities te hebben. Toen wij het roer moesten omgooien (zie boven) hebben wij hem gevraagd of hij ons nieuwe 1steteam wilde gaan leiden als speler-coach. De “klik” was er onmiddellijk van beide kanten. Maandag 10 november vond er een overleg plaats tussen bestuur, honkbalcommissie en een vertegenwoordiging van Honkbal 2 (is nu Honkbal 1). We waren het snel eens met elkaar: Niels Rombouts is onze nieuwe coach van Honkbal 1!

En daarmee sluiten we een paar roerige weken af. Dat heet geloof ik een “roller coaster experience”. Maar wel een waar we als vereniging sterker uit naar voren komen.

 
Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.