50 jaar DevelsteinCollege

17 oktober 2014
50 jaar DevelsteinCollege

ZWIJNDRECHT / HENDRIK-IDO-AMBACHT - Duizenden inwoners van Zwijndrecht en H.I.Ambacht hebben de afgelopen vijftig jaar onderwijs genoten aan het DevelsteinCollege. Voor al die oud-leerlingen organiseert het DevelsteinCollege dit jaar een grootse reünie, die in het teken staat van het vijftigjarig jubileum. Januari 2015 bestaat het DevelsteinCollege 50 jaar. Een jubileum met een gouden randje, waar gedurende het gehele schooljaar aandacht aan wordt besteed.

De aftrap van het gouden jubileum vond plaats in september met een teambuildingsdag voor de medewerkers van de school. Het vijftigjarige jubileum vormt de rode draad van het huidige schooljaar. Zo komt het thema onder meer terug bij de jaarlijkse nieuwjaarsbijeenkomst en inspiratiedag voor medewerkers. Voor de leerlingen organiseert het DevelsteinCollege in mei een sportieve sponsordag die wordt afgesloten met een groot schoolfeest. ,,Hoe wij hier verder invulling aangeven, blijft voorlopig nog een verrassing voor onze leerlingen,” licht rector Paul den Otter toe.

Concert@School
,,In het vijftigjarige bestaan heeft het DevelsteinCollege een enorme groei doorgemaakt, is het onderwijs veranderd en hebben wij ons schoolgebouw en methodes daarop aangepast. De basis is echter gelijk gebleven: het vertrouwen van onze leerlingen in de school en het vertrouwen van de school in haar leerlingen,” vervolgt Den Otter. ,,De middelbare schoolperiode is een tijd waarin je je als kind steeds meer ontwikkelt richting volwassene.

Die tijd blijft je altijd bij, vaak ontstaan vriendschappen voor het leven. Hoe leuk is het om die periode na jaren weer eens te delen met oud-klasgenoten en oud-docenten?”

Daarom organiseert de school in samenwerking met Buro RUW – een evenementenbureau van twee oud-leerlingen van de school, red. – een reünie in festivalstijl onder de noemer ‘Concert@School’. Via Facebook kunnen oud-leerlingen laten weten dat zij aanwezig zijn bij het evenement op 7 maart 2015 en via www.concertatschool.com meteen een ticket aanschaffen. Binnen twee weken nadat het event op Facebook bekend is gemaakt, hebben inmiddels al ruim 600 oud-leerlingen aangegeven dat zij de reünie bijwonen. Bovendien zijn bijna 2.000 personen uitgenodigd door klasgenoten van vroeger. ,,De reacties zijn heel positief, zowel over de opzet van het feest in festivalstijl als de mogelijkheid om ‘oude bekenden’ weer eens terug te zien. Concert@School wordt een feest van herkenning met muziek uit de 70/80/90’s en ‘zero’s, verspreid over diverse podia binnen school, samen met oude bekenden van vroeger,” lichten Rutger Hoogerwerf en Walter Hoogerwerf namens Buro RUW toe.

Binnenkort worden voormalige leerlingen ook per e-mail uitgenodigd en hoopt de organisatie door mond-tot-mondreclame zoveel mogelijk mensen te bereiken. Via de sociale media wordt de invulling van het programma beetje-bij-beetje bekend gemaakt. Vast staat wel dat het middagprogramma begint met een onderling weerzien van huidige en voormalige docenten van de school, voordat het feest vanaf 15.30 uur losbarst. Voor de liefhebbers ontwikkelt de school een jubileumboek met terugblikken op de Develsteinperiode van leerlingen uit verschillende examenjaren.

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.