Wijkpreventie Nederhoven vangt grote(re) vis tijdens hun maandagavondronde

31 maart 2015
Wijkpreventie Nederhoven vangt grote(re) vis tijdens hun maandagavondronde

ZWIJNDRECHT - Op 30 maart 2015, tijdens de rondes door de wijk Nederhoven worden zaken gecontroleerd als open poorten, schuren en garages. Staan fietsen op slot en zijn auto's afgesloten? Dit alles met als doel om de criminaliteit uit de wijk te weren en de woon- en leefomgeving veiliger te maken. Niemand is er tenslotte bij gebaat dat zijn of haar spullen ontvreemd worden met bijvoorbeeld steeds hogere verzekeringspremies tot gevolg.

Afgelopen maandag 30 maart, liep het team ook weer door de wijk en na nog geen vijf minuten op pad werd de eerste open auto aangetroffen. Wijkagent Jonkers wist de eigenaar te achterhalen zodat de auto goed kon worden afgesloten. Niet veel later werd wederom een open auto aangetroffen, ditmaal echter met een andere uitkomst. Toen de wijkagent de eigenaar via zijn apparatuur wilde achterhalen kwamen we tot de ontdekking dat de auto als gestolen geregistreerd stond....

Soms krijgt het
Wijkpreventieteam vragen of opmerkingen waarom wij aan auto's zitten maar als wij dat niet doen hadden wij deze gestolen auto nooit ontdekt. "Een autodief heeft tenslotte geen autosleutels om de auto af te sluiten" aldus Ron Alberts, coördinator van wijkpreventieteam Nederhoven. De meldkamer van de politie werd op de hoogte gebracht van de opmerkelijke vondst en de auto werd veiliggesteld. Nu was het wachten op het autotransport dat de auto op zou komen halen om hem bij de politie te stallen en de autodief er geen toegang meer toe had. Na circa 45 minuten werd de auto op een transportwagen gezet en kan de eigenaar binnenkort zijn of haar auto weer terug krijgen.

Wijkpreventie! Ook iets voor u?!

In de wijk Nederhoven is op wisselende dagen en tijden een Wijkpreventieteam actief. Het Wijkpreventieteam gaat de straat op en signaleert onveilige en inbraakgevoelige situaties. Zij spreken bewoners aan om tips te geven over bijvoorbeeld het voorkomen van een inbraak. "We merken dat onze aanwezigheid in de wijk werkt! maar helaas is onze groep vrijwilligers te klein om vaker in een groter gebied in de wijk aanwezig te zijn en daarmee onze wijk nog veiliger te maken. Ben u de persoon die wij zoeken, en kunt u de vraag hierboven met JA beantwoorden? Bent u tenminste 18 jaar en van onbesproken gedrag? Meldt u aan bij de coördinator van Wijkpreventie voor de wijk Nederhoven. Stuur voor aanmelding of meer informatie een email naar nederhoven@wijkpreventie.nl. Bent u woonachtig in een van de andere wijken dan kunt u wellicht deel uit gaan maken van één van de andere teams. U kunt daarvoor een email sturen naar info@wijkpreventie.nl"

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.