"Bewegwijzering afsluiting Papendrechtsebrug is op veel plekken nog niet aangepast"
(foto hier boven Ed Vermeulen)
DRECHTSTEDEN - De sluiting van de Papendrechtsebrug in de N3 heeft niet uitgebreid tot aanpassingen van de bewegwijzering geleid. Sommige mensen ervaren dat het op veel plekken nog niet is aangepast aan de wegsituatie vanaf vrijdag 17 juli.Foto's van lezers geven daarvan een beeld. Rijkswaterstaat heeft 24 uur per dag een nummer open staan voor meldingen.
Logistiek expert Hessel Visser woont in 's-Gravendeel en meldt: “De Papendrechtsebrug is pas enkele dagen dicht en op mijn route vanaf de Drechttunnel tot de afslag N3/N217 blijkt Papendrecht op slechts één bord te zijn afgeplakt. Ik wil van Rijkswaterstaat weten welke logica daarachter zit. Bewegwijzering moet niet duidelijk zijn voor degene die haar heeft bedacht, maar voor een buitenlandse chauffeur die hier voor het eerst komt.”
Rijkswaterstaat bericht met meldingsnummer staat onderop dit nieuwsverhaal. Ook wordt naar de rol van gemeentes verwezen als het gaat om de locale borden.
Vanuit de Stadspolders naar Papendrecht
Dordrecht.net lezer Ed Vermeulen zit dat bewegwijzering vanuit Stadspolders naar N3 / Papendrecht niet is aangepast. Hij legt dat op de foto vast. (foto opening verhaal Dordrecht.net)
* Vanaf A16 staat Papendrecht/Dordrecht via N3 nog steeds aangegeven (foto Hessel Visser)
Observaties en visie op bewegwijzering
Hessel Visser beschrijft zijn observaties en visie:
"Ïk heb bewust gekeken naar de bewegwijzering op één aaneengesloten route: vanaf de oprit op de A16 direct na de Drechttunnel bij Zwijndrecht, richting Breda, tot en met de afslag naar de N3/N217.
Wat mij opviel: op dit gehele traject heb ik slechts één verkeersbord gezien waarop de bestemming Papendrecht is afgeplakt. Op andere borden blijft Papendrecht gewoon zichtbaar.
Dat roept bij mij een simpele vraag op. Als ik als inwoner van deze regio al bewust moet nadenken over wat met de bewegwijzering wordt bedoeld, hoe moet een buitenlandse automobilist of vrachtwagenchauffeur die niet weet dat de Papendrechtsebrug negen maanden dicht is, dan binnen enkele seconden de juiste beslissing nemen?
Na alle voorbereiding op deze afsluiting zou je mogen verwachten dat Rijkswaterstaat de complete omleidingsroute vóór 17 juli vanuit het perspectief van een onbekende weggebruiker heeft proefgereden.
Ramp Zuidzijde Hoeksch Waard
Daarbij vind ik de situatie voor vrachtverkeer extra belangrijk. De Hoeksche Waard heeft met de ramp bij Zuidzijde ervaren welke enorme gevolgen zwaar verkeer op het lokale wegennet kan hebben. Ik beweer nadrukkelijk niet dat bewegwijzering daarvan de oorzaak was. Maar één les moet toch zijn dat je alles doet om te voorkomen dat onbekend vrachtverkeer door onduidelijke route-informatie verkeerd terechtkomt.
Foto's: Hessel Visser