DORDRECHT / ZWIJNDRECHT - Op de Hugo de Grootlaan (Stadsbrug) heeft woensdagavond 10 juni 2026 rond 23.10 uur een eenzijdig verkeersongeval plaatsgevonden. Een bestuurder verloor de controle over zijn voertuig en botste tegen de zijwand van een brug.
De automobilist kwam vanuit Dordrecht gereden toen het misging. Door de impact van de aanrijding werd uit voorzorg een ambulance opgeroepen. Ambulancepersoneel controleerde de bestuurder ter plaatse in de ambulance. Na onderzoek bleek vervoer naar het ziekenhuis niet noodzakelijk.
Tijdens de afhandeling van het incident bleek dat de bestuurder onder invloed van alcohol verkeerde. Hij werd daarop aangehouden door de politie. De bestuurder is vervolgens door een Dordtse politie-eenheid meegenomen naar het politiebureau voor verder onderzoek.
Omdat het ongeval plaatsvond op een brug, kwam ook een brugwachter ter plaatse om de constructie te inspecteren. Daarbij werd alleen beperkte verfschade aan de zijwand vastgesteld. De brug liep verder geen noemenswaardige schade op en kon normaal in gebruik blijven.
Een politie-eenheid bleef aanwezig om het verkeer in goede banen te leiden en te wachten op de bergingsdienst. Nadat het wegdek was schoongemaakt, heeft een berger het beschadigde voertuig afgesleept.
Bestuurder onder invloed aangehouden na eenzijdig ongeval op Stadsbrug
Foto: GvH