Handbalheren sv Conventus verliezen zege in de laatste minuut
ZWIJNDRECHT - De handbalheren van sv Conventus hebben een overwinning uit handen laten glippen door gebeurtenissen in de slotminuut. Tegenstander DIOS scoorde twee keer in de laatste minuut en draaide daarmee een achterstand om in een nipte overwinning.
De uitwedstrijd tegen DIOS stond al enige tijd met rood omcirkeld in de agenda van Conventus: beide teams deelden – samen met WHC – de koppositie in het kampioenschap. Met mooi, aanvallend handbal en twee sterke verdedigingen werd het een spannende wedstrijd waarin beide teams elkaar weinig ontliepen. Dit werd treffend geïllustreerd door de 10-10 ruststand.
In de tweede helft nam Conventus voortdurend het initiatief en stond het vaak één punt voor. Dit was opmerkelijk, aangezien de scheidsrechter maar liefst vijf keer een Conventus-speler een tijdstraf van twee minuten oplegde. De Zwijndrechtse ploeg ging hier echter goed mee om en gaf de tegenstander – ondanks het tijdelijke gemis van een verdediger – weinig kansen om te scoren.
Pas in de laatste minuut wist DIOS twee keer te scoren, waarmee het voor het eerst weer een voorsprong nam. Direct na het winnende doelpunt floot de scheidsrechter voor het eindsignaal, waardoor Conventus geen kans meer kreeg om terug te komen. Zo eindigde de spannende strijd in een onverdiende 19-18 nederlaag voor Conventus.
Het eerste damesteam van Conventus kwam zondag niet in actie, terwijl het tweede damesteam overtuigend met 13-20 won van Helius.