Deze activiteit heeft reeds plaatsgevonden.

Discussieavond Jeugdzorg en passend onderwijs in onze gemeente na 2014

In navolging op de succesvolle thema-avonden over de Wet maatschappelijke ondersteuning en de vastzittende woningmarkt organiseert het CDA Zwijndrecht een discussieavond. Het onderwerp zal zijn: “Jeugdzorg en passend onderwijs in onze gemeente na 2014”. Na een korte inleiding door verschillende sprekers is er gelegenheid met elkaar in discussie te gaan over hoe de transitie Jeugdzorg uit zal pakken voor onze jeugd.

Met de transitie Jeugdzorg (ook bekend onder de naam stelselwijziging Zorg voor Jeugd) worden taken op het gebied van jeugdzorg die nu door de provincie uitgevoerd worden overgedragen aan de gemeenten. Hierbij moet onder andere gedacht worden aan opvoedondersteuning, leerplicht en geestelijke gezondheidszorg. Gedachte bij de transitie Jeugdzorg is dat de gemeente deze taken koppelt aan de taken die zij nu uitvoert voor het passend onderwijs. De gemeenteraad zal hiervoor uiterlijk eind 2013 moeten beslissen hoe hij zijn nieuwe taken gaat uitvoeren en hoe hij daarbij aansluit bij het passend onderwijs zoals dat nu geregeld is in onze gemeente. De taken voor passend onderwijs worden momenteel uitgevoerd in Drechtstedenverband.

Als de gemeente Zwijndrecht de wensen van haar inwoners vroegtijdig helder in kaart heeft gebracht, kan zij niet alleen een voortrekkersrol in de Drechtsteden innemen. “Zij kan ook vroegtijdig mogelijke knelpunten signaleren en oplossen” aldus Laurens Franzen die naast een van de organisatoren ook jurist staats- en bestuursrecht is. “De gedachte dat de burger er niets van zal merken, omdat het enkel organisatorische wijzigingen zijn, blijkt in de praktijk vaak onjuist. Het is daarom goed dat burgers, mensen uit de sector en politici vroegtijdig een dialoog met elkaar aan gaan om mogelijke knelpunten vroegtijdig in kaart te brengen. De discussieavond is een eerste aanzet voor dit proces.”

De discussieavond wordt verder georganiseerd door Max van der Pol (directeur Onderwijs & Personeel van PCOAZ) en Evert Jan van de Mheen (burgerraadslid CDA). Het bijwonen van de avond is mogelijk voor inwoners uit Zwijndrecht, belangstellenden uit de Drechtsteden en zowel CDA-leden als niet-CDA-leden.

De toegang is gratis.

Wanneer?
6 juni 2012 van 20.00 tot 22.00 uur
Organisator
Max van der Pol
06- 30 72 82 06
Max.vandePol@pcoaz.nl
Locatie:
in basisschool de Notenbalk, Bazuinstraat 26
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.