Politie Politieberichten i.s.m. politie Zuid-Holland-Zuid, district Alblasserwaard/Vijfheerenlanden 112

Politieberichten april 2008


Politieberichten dinsdag 28 april 2008

DUBBELLE PECH
ZWIJNDRECHT – Een 38-jarige man uit Lage Zwaluwe is bekeurd omdat hij een ongeldig verklaard rijbewijs heeft. Dit gebeurde op maandagmorgen 28 april 2008  op de Rijksweg A16. De man kwam met zijn bestelauto zonder benzine te staan. Hij werd door politieagenten lopend met een jerrycan brandstof op de vluchtstrook aangetroffen. De agenten brachten de man naar zijn voertuig. Ze vroegen naar zijn rijbewijs. Dit had hij niet bij zich. Na controle bleek dat de man al bijna vier jaar reed met een ongeldig verklaard rijbewijs. Hij had in juni 2004 een brief gekregen van het CBR en moest het rijbewijs opsturen. Dit had hij niet gedaan.

Politieberichten maandag 28 april 2008

SNELLE BROMFIETSER
ZWIJNDRECHT – Een 17-jarige jongen uit Zwijndrecht is door politieagenten aangehouden.
Dit gebeurde op zondagmiddag 27 april 2008 omstreeks 15.00 uur op de Munnikensteeg. De jongen reed op een bromfiets en politieagenten zagen hem met een snelheid van ongeveer 70 km/uur rijden. De jongen had geen bromfietsrijbewijs bij zich en kon zich niet legitimeren.  Zijn moeder kwam met de papieren naar het politiebureau. De jongen is na verhoor heengezonden. De politie maakt proces-verbaal op.

HUISELIJK GEWELD
ZWIJNDRECHT – De politie heeft zaterdagavond 26 april een 30-jarige man uit Zwijndrecht aangehouden in de Uranusstraat. Hij wordt verdacht van huiselijk geweld. Hij werd boos op zijn aanstaande ex-vrouw en zou haar toen hebben mishandeld en bedreigd. Het slachtoffer deed aangifte, de verdachte is in verzekering gesteld.

RIJBEWIJS BEGINNEND BESTUURDER INGEVORDERD
ZWIJNDRECHT – Bij een alcoholcontrole in Zwijndrecht op de Develsingel is in de nacht van zaterdag 26 april op zondag 27 april een 20-jarige jongeman uit Dordrecht zijn rijbewijs kwijtgeraakt. Hij moest blazen en daar kwam een promillage van 1,2 uit terwijl de grens voor beginnend bestuurder op 0,2 promille ligt.

Politieberichten woensdag 23 april 2008

VERDACHT VAN HUISELIJK GEWELD
ZWIJNDRECHT – De politie heeft op vrijdagmorgen 25 april een 42-jarige man uit Zwijndrecht aangehouden op de Admiraal de Ruijterweg. Hij wordt verdacht van huiselijk geweld. De man zou zijn echtgenote (39) al langere tijd mishandelen en bedreigen. Op vrijdagmorgen ging het weer mis waarop het slachtoffer de politie inschakelde en aangifte deed. Agenten gingen op zoek naar de man en vonden hem op de Admiraal de Ruijterweg. Hij is in verzekering gesteld. De politie onderzoekt de zaak.

GRAFFITISPUITERS AANGEHOUDEN
ZWIJNDRECHT – De politie heeft in de nacht van vrijdag 25 april op zaterdag 26 april vier graffitispuiters in de kraag gevat in de Pietermantunnel op de Burg. Pijl Hogeweglaan. Het gaat om vier jongens van 18 (3) en 20 jaar uit Zwijndrecht, Dordrecht en Hendrik-Ido-Ambacht. Een voorbijganger zag de vier in de weer met graffiti in de tunnel en schakelde de politie in. Die hield hen aan en nam een fiks aantal spuitbussen in beslag. In de loop van de zaterdag 26 april zijn de vier weer in vrijheid gesteld. Er wordt proces-verbaal opgemaakt.

Politieberichten woensdag 23 april 2008

flipperen
ZWIJNDRECHT – In de nacht van maandag 21 op dinsdag 22 april is ingebroken in twee woningen. In beide gevallen kwam men binnen door de voordeur open te flipperen terwijl de bewoners lagen te slapen. In Dordrecht gebeurde dit in de Hendrikstraat en in Zwijndrecht in de Staringstraat. De buit bestond uit een laptop, rijbewijzen, paspoorten, bankpassen en een creditkaart.  Met de creditkaart was reeds een bedrag van 1200 euro uitgegeven. De unit Forensische Opsporing stelt een sporenonderzoek in.
De politie adviseert om altijd, ook als men maar even de woning verlaat, het slot met de sleutel om te draaien en/of op het nachtslot te doen. Hengelen of flipperen wordt op dIe manier voorkomen.

Politieberichten maandag 21 april 2008

HUISELIJK GEWELD
ZWIJNDRECHT – De politie heeft in de nacht van zondag 20 april op maandag 21 april een 49-jarige man uit Zwijndrecht aangehouden in het ziekenhuis in die plaats. De man was daar met zijn vriendin die daar werd behandeld aan verwondingen die de verdachte zou hebben veroorzaakt. De man zou haar met een rubberen hamer in haar gezicht hebben geslagen. De vrouw liep letsel op aan haar oog waar zij in het ziekenhuis aan werd behandeld. Haar vriend ging mee waarna ziekenhuispersoneel de politie inschakelde toen bleek dat het slachtoffer aangifte wilde doen tegen haar partner. De hamer werd in de woning in beslaggenomen. De man is ingesloten en zal nader worden verhoord over de toedracht.

WINKELDIEF GESNAPT
ZWIJNDRECHT – Een 20-jarige man uit Rotterdam is zondag 20 april begin van de avond door de politie aangehouden wegens winkeldiefstal. De man stal een aantal blikken bier bij de kiosk op het station Zwijndrecht. De dief was die dag al een paar keer eerder in de winkel geweest en zodoende was het personeel alert. Bij het laatste bezoek van de man nam hij daadwerkelijk bier weg en werd de politie ingeschakeld. Die kwam direct en vond de man op het station zelf, waar hij verscholen zat achter een hekwerk. De man werd ingesloten in het politiebureau. Hij zal worden voorgeleid aan de rechter-commissaris in verband met eerder soortgelijke strafbare feiten.

Politieberichten vrijdag 18 april 2008

MAN AANGEHOUDEN NA WILDE ACHTERVOLGING DOOR ZWIJNDRECHT
ZWIJNDRECHT – Na meerdere achtervolgingen heeft de politie donderdagavond 17 april uiteindelijk een 41-jarige man uit Zwijndrecht aangehouden in de Spechtstraat. Surveillerende agenten zagen de automobilist omstreeks 19.45 uur met hoge snelheid rijden op de Karel Doormanlaan. De dienders wilden de bestuurder controleren maar hij negeerde het stopteken en ging er vandoor.

Er volgde een achtervolging via de Admiraal de Ruyterweg, Burgemeester van ’t Hoffweg rechtdoor richting de Kort Ambachtlaan. Vervolgens reed de man via de Tulpstraat naar de  Zonnebloemstraat. Daar leek het er op dat de man zijn auto parkeerde maar toen de agenten uitstapten om hem aan te spreken, ging hij er plots weer vandoor. De agenten renden terug naar hun auto maar wisten de gevluchte bestuurder niet te achterhalen. Het kenteken werd daarop via de meldkamer opgevraagd en doorgegeven aan andere surveillerende collega’s.

Korte tijd later werd de bestuurder gezien op de Burgemeester Doumalaan waar hij wederom met hoge snelheid reed. Wederom volgde een achtervolging waarbij de politie de man middels manoeuvres tot stoppen probeerde te brengen. Dit lukte niet. De man veroorzaakte bijna een aanrijding met de politie en bracht overstekende voetgangers in gevaar  op de hoek Tulpstraat/Kort Ambachtlaan.  In de Anemoonlaan – waar veel winkelend publiek komt – reed de man een met een snelheid van zo’n 80/85 km per uur waarmee hij ook mensen in gevaar bracht. Op de hoek van de Anjerstraat reed hij rechtsaf de ventweg van de Plantageweg op, in de richting van de Narcisstraat. Daar moesten twee mensen hard rennen om niet aangereden te worden.

Op de hoek van de Narcisstraat reed de man over het trottoir een paal uit de grond. Zijn voertuig kwam in de slip maar de man reed via het grasveld door richting Primulastraat en Petuniastraat waar hij wederom al slippend over het trottoir reed.  De verdachte kwam via verschillende straten weer uit op de Kort Ambachtlaan waar hij door twee politievoertuigen werd klemgereden.  De man wilde echter niet uit zijn auto komen waarop de ruit van een portier werd ingeslagen om dan zo bij de verdachte te komen. De man reageerde hierop door veel gas te geven en achteruit tegen een politievoertuig aan te rijden. Op dat moment zat er een agent in die auto die net uit wilde stappen.  Door de aanrijding werd deze diender terug in de auto geslingerd. Hij raakte niet gewond. Wederom wist de man weg te komen.

Nabij het IJsvogelplein ‘parkeerde’ de man de auto in de tuin van een woning en ging er te voet vandoor.  In een steegje in de Spechtstraat werd hij uiteindelijk aangehouden. Op het bureau bleek de man onder invloed van alcohol te zijn. Hij blies 1,9 promille (grens ligt op 0,5 promille). Zijn rijbewijs is ingevorderd, de man ingesloten.
Meerdere personen zijn donderdagavond 17 april in gevaar gekomen door de levensgevaarlijke capriolen van deze man. De politie roept getuigen en mensen die bijna werden aangereden door de man op om zich te melden bij de politie. Dit kan via 0900-8844 (lokaal tarief) of op het politiebureau in Zwijndrecht.    

PERSONEELSLID BETRAPT OP DIEFSTAL
ZWIJNDRECHT – Een 29-jarige man uit Dordrecht is donderdagmorgen 17 april door de politie aangehouden op zijn werk.  De man – werkzaam bij een bedrijf aan de Lindtsedijk – werd door zijn baas betrapt op het stelen van geld uit de baas z’n knip. De verdachte zou ook van andere personeelsleden geld hebben ontvreemd. Deze werknemers zijn voornemens aangifte te doen. De politie hield de man aan en sloot hem in. Na verhoor werd hij donderdagavond weer in vrijheid gesteld. Hij heeft deels bekend. Er wordt proces-verbaal opgemaakt. Zijn baan is hij kwijt.

POLITIE WAARSCHUWT VOOR ONBEKENDEN AAN DE DEUR
ZWIJNDRECHT – De Politie Zuid-Holland-Zuid waarschuwt mensen om onbekenden niet zomaar in huis te laten. Op 15 april zijn bij de politie twee meldingen binnengekomen van een onbekende (jonge)man die met een smoes bij mensen naar binnen wilde. In één geval ging het om een man die zei dat hij in een huis aan de Moermond in Zwijndrecht de elektriciteit wilde controleren. Deze blanke man was lang en hij droeg een lange grijze jas. In het andere geval ging het om een man die zei dat hij van een energiebedrijf was en een verhaal over internetgebruik ophing. Hij wilde eveneens naar binnen in een huis aan de Lange Wantijkade in Dordrecht. Deze man had een smal en bleek gezicht, had blond haar en droeg een blauw jack. In geen van beide gevallen werden de mannen daadwerkelijk binnengelaten.

In het verleden is het voorgekomen dat slachtoffers onbekenden binnenlieten die zeiden van het waterleidingbedrijf te zijn. De gedupeerden werden dan naar de badkamer gestuurd met het verzoek de kraan te openen. Ondertussen sloegen dieven hun slag. Ook zijn in het verleden onbekenden aan de deur geweest die zeiden zich niet lekker te voelen en om een glas water vroegen of zeiden dat ze nieuwe buren waren en ‘gezellig’ binnenshuis een praatje wilde komen maken. Met een smoes werd vervolgens mensen hun geld afgetroggeld of werden portemonnees en andere waardevolle spullen buitgemaakt.
De politie waarschuwt mensen uiterst terughoudend te zijn in het binnenlaten van onbekenden. Ze raadt aan altijd om een legitimatie te vragen en de persoon goed in zich op te nemen. Ook wordt geadviseerd om niemand binnen te laten en het bedrijf/organisatie te bellen namens welk de persoon aan de deur komt. Wie daadwerkelijk te maken krijgt met een onbekende persoon aan de deur en bijvoorbeeld wordt opgelicht of bestolen, doet er verstandig aan direct de politie te waarschuwen en aangifte te doen. De politie is daarbij het meest gebaat bij een snelle melding en een goed signalement van de dader.

Politieberichten dinsdag 15 april 2008

PUIN STORTEN
ZWIJNDRECHT – Een 38-jarige man uit Zwijndrecht is door politieagenten bekeurd omdat hij puin in het gemeenteplantsoen stortte. Dit gebeurde op maandagmorgen 14 april 2008 omstreeks 10.30 uur in de Tollensstraat. Getuigen zagen dat de man een aantal kruiwagens puin in het plantsoen achterliet. Hij kon niet met de bus bij zijn woning komen en daarom had hij het puin 500 meter verderop in het plantsoen gestort. Hij verklaarde dat hij het puin later met een bus wilde afvoeren. Hij kreeg een bekeuring en werd gesommeerd om het puin op te ruimen. 

RIJBEWIJS KWIJT
ZWIJNDRECHT – Een 38-jarige man uit Rotterdam is zijn rijbewijs kwijtgeraakt in verband met overschrijding van de maximumsnelheid. Dit gebeurde op maandagmiddag 14 april 2008 omstreeks 14.00 uur op de Rijksweg A16. De man reed met zijn personenauto met een snelheid van 150 km/uur waar op dat gedeelte van de Rijksweg A16 100 km/uur is toegestaan. Zijn rijbewijs werd ingevorderd. De politie maakt proces-verbaal op.

BOTSING TREINWAGONS
ZWIJNDRECHT – Tijdens het rangeren van treinwagons zijn op het rangeerterrein Kijfhoek twee wagons op elkaar gebotst. Dit gebeurde op maandagavond 14 april 2008 omstreeks 21.00 uur. Toen twee geladen wagons van de rangeerhelling afrolde kwamen deze in botsing met een lege ketelwagon die daar niet hoorde te staan. Deze wagon is bestemd voor het vervoer van  giftige stoffen en was nog niet gereinigd. Er werd daarom alarm geslagen. De brandweer inspecteerde de zaak en trof geen lekkage of andere vervelende zaken aan.  Er was daarom ook geen gevaar voor de omgeving. Twee wagons zijn door de botsing ontspoord.  Het rangeerverkeer is gedurende het weer op de rails zetten van de wagons gestremd geweest. De gewone sporen voor het doorgaande treinverkeer zijn niet gestremd geweest.

Politieberichten zaterdag 12 april 2008

TEGEN DE RUIT GEDUWD
ZWIJNDRECHT – Een 21-jarige man uit Hendrik-Ido-Ambacht heeft aangifte van mishandeling gedaan. Hij was op vrijdagavond 11 april 2008 in een horecagelegenheid aan de Langeweg in Zwijndrecht. Kennelijk ontstond daar ruzie. In ieder geval duwde iemand de 21-jarige tegen een ruit van een deur. Hij raakte gewond en moest hiervoor behandeld worden in het ziekenhuis. Hierna deed het slachtoffer aangifte en stelt de politie een onderzoek in.

Politieberichten vrijdag 11 april 2008

JONGEN VALT MET FIETS
ZWIJNDRECHT – Een 9-jarige jongen uit Zwijndrecht is op donderdagmorgen 10 april in de Leeghwaterstraat gevallen met zijn fiets. De jongen raakte op onduidelijke wijze de macht over zijn stuur kwijt, sloeg over de kop en kwam daarbij lelijk ten val. Toen de ambulance ter plaatse kwam bleek dat de jongen flink bloedde door een snee in zijn lip. Hij werd ter plaatse geholpen waardoor een bezoek aan het ziekenhuis overbodig was.

KEEL DICHTGEKNEPEN
ZWIJNDRECHT – Een 16-jarige jongen uit Zwijndrecht is op 10 april op de Wadden aangehouden. Kort daarvoor zou hij een 10-jarig jongetje uit Zwijndrecht op het IJsselmeer de keel hebben dichtgeknepen. Aan deze daad ging een woordenwisseling vooraf. De 10-jarige stond met een vriendje een zakje chips te eten bij het winkelcentrum toen de verdachte op hen afliep en om chips vroeg. De jongen wachtte het antwoord niet en deed een greep uit de zak. Daar waren de jongetjes niet blij mee, waarop de 16-jarige het jongetje bij de keel greep. De jongen vertelde het verghaal aan zijn vader en de politie werd gewaarschuwd. De verdachte werd in de buurt aangetroffen en is in verzekering gegaan.

Politieberichten donderdag 10 april 2008

DOORRIJDEN NA ONGEVAL
ZWIJNDRECHT – Een dertienjarig meisje uit Zwijndrecht is 9 april lichtgewond geraakt aan haar knieën bij een aanrijding op de kruising Norderstedtplein/Beneluxlaan/Van Schaikstraat/Burgemeester Slobbelaan. Zij wilde rond 15.30 uur met haar fiets het kruising oversteken toen van links een personenauto kwam aanrijden. Het meisje heeft de auto vermoedelijk over het hoofd gezien door een stilstaande bestelauto. De bestuurder botste tegen het voorwiel van de fiets, waardoor het meisje ten val kwam.

Politieberichten vrijdag 4 april 2008

HENNEPKWEKERIJ ONTDEKT
ZWIJNDRECHT – In een woning in de Petuniastraat is op woensdagmorgen 2 april een hennepkwekerij ontdekt. De politie had een anonieme tip gekregen en stelde een onderzoek in. Na binnenkomst in de woning bleek er inderdaad in twee kamers wiet geteeld te worden. Het ging in totaal om zo’n 234 planten. De kwekerij werd ontmanteld en alle apparatuur en planten vernietigd. Eneco constateerde diefstal van stroom en deed hiervan aangifte. De 18-jarige bewoonster was op het moment van het politieonderzoek in de woning en werd aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de hennepkwekerij. Op donderdag 3 april meldde haar 57-jarige vader zich ook op het politiebureau voor het afleggen van een verklaring. Beiden verklaarden op het bureau dat een ander verantwoordelijk zou zijn voor de kwekerij. Hiernaar wordt een onderzoek ingesteld.

Politieberichten donderdag 3 april 2008

55 FIETSWRAKKEN VERWIJDERD
ZWIJNDRECHT - Op 3 april 2008 is in samenwerking met het Boumanhuis, stichting verslavingszorg en de Reclassering Nederland een opruimactie voor fietswrakken gehouden. Alle gestickerde fietsenwrakken die op dat moment nog in het stationsgebied aanwezig waren, zijn verwijderd. In totaal werden 55 fietswrakken verwijderd.

Vanaf 12 maart 2008 werden door de wijkpolitie Zwijndrechtse Waard in het stationsgebied te Zwijndrecht fietswrakken gestickerd. Op de stickers stond de einddatum 28 maart 2008. Vóór deze dag moesten de fietsen door de eigenaar verwijderd zijn.

Om de burger op de hoogte te stellen van dit project, is begin maart 2008 een persbericht geplaatst. Het doel van dit project is om de verpaupering en vernielingen in het stationsgebied tegen te gaan. Door verpaupering tegen te gaan wordt het veiligheidsgevoel vergroot en het aantal vernielingen verkleind.

In november 2008 zal de wijkpolitie Zwijndrechtse Waard opnieuw een fietswrakkenproject uitvoeren en zal een vooraankondiging naar de pers worden verstuurd.

Meer informatie is te krijgen bij Jan Bosschaart (Buurtagent Zwijndrecht Centrum), Telefoon 0900-8844 (lokaal tarief) en via de email: d1.wp.zwijndrechtsewaard@zuid-holland.politie.nl

Politieberichten donderdag 3 april 2008

HUISELIJK GEWELD: MAN AANGEHOUDEN
ZWIJNDRECHT- De politie heeft op woensdagavond 2 april een 39-jarige man uit Zwijndrecht aangehouden. De man had zijn 38-jarige ex-vrouw met zijn vuist in haar gezicht geslagen. De vrouw heeft hiervan direct aangifte bij de politie gedaan. De man is in de woning van het scheidende paar aangehouden een meegenomen naar het politiebureau. Hij is in verzekering gesteld.

Politieberichten woensdag 2 april 2008

POLITIE PAKT ZWERFVUIL AAN
DORDRECHT/ZWIJNDRECHTSE WAARD - De politie van het district Dordrecht en Zwijndrechtse Waard gaat van 22 maart tot en met 18 april extra optreden tegen mensen die troep op straat gooien. Deze periode staat in het teken van het tegengaan van de verspreiding van zwerfvuil. Voor deze actie is gekozen, omdat burgers zich veelal groen en geel ergeren aan troep op de openbare weg.

In de bovenstaande periode wordt niet meer gewaarschuwd en kunnen overtreders rekenen op een bekeuring die tot 75 euro kan oplopen. De politie controleert en bekeurt in deze periode in principe overal in Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht, maar zal vooral specifiek zwerfvuil-gevoelige plaatsen aandoen. Denk daarbij aan scholen, winkelcentra en bijvoorbeeld de onmiddellijke omgeving van fastfoodrestaurants.

De Surveillancedienst van het district Dordrecht en Zwijndrechtse Waard besteedt regelmatig extra aandacht aan specifieke overtredingen, zoals het niet-voeren van fietsverlichting of rijden door rood licht. Met de extra aandacht voor het weggooien van troep op de openbare weg hoopt de politie bij het publiek extra bewustzijn voor deze vorm van milieuvervuiling te creëren en de hoeveelheid zwerfvuil op straat in te dammen.

© 2007 - 2008 Bezichtig.nu, alle rechten voorbehouden. Disclaimer