Logo Zwijndrecht.net
Rangeerterrein staat flink in de belangstelling
02 juli 2009

ZWIJNDRECHT -Het rangeerterrein kijfhoek staat flink in de belangstelling. Niet alleen vanwege de vergunning die verleend moet worden waarvoor Blue Lagoon en Extra Fit zouden moeten wijken. Maar ook vanwege de vele zaken die niet goed  lopen met wagens die te lang blijven staan of zelfs verkeerde aanduidingborden voeren. Met de ramp in Italië worden er nu ook weer vragen gesteld over de veiligheidsrisico’s die vervoer over spoor met zich meebrengt.

Ondanks het feit dat het tot op heden goed gaat is en blijft het altijd een risico voor de kernen van Zwijndrecht en Dordrecht waar het spoor doorheen voert. Doemscenario’s bedenken is niet zo moeilijk maar toezien op de juiste naleving van regels des te meer. Dat bleek wel uit de rapportage over het rangeerterrein. Mede door deze risico’s is de ontwikkeling van het bedrijventerrein voor Kijfhoek Noord in de koelkast komen te staan. Al sinds 1999 waren er plannen die ontwikkeld werden door de regionale ontwikkeling maatschappij Drechtsteden (ROM-D)   om op kijfhoek een bedrijventerrein te ontwikkelen op het door hun strategisch aangekochte stuk grond naast de Munnikkensteeg. Er werd recent nog een onderzoek gedaan naar de haalbaarheid van de ontwikkeling van dit terrein mede in het licht doordat een groot bedrijventerrein in de Hoekse waard niet doorging. De studie had twee richtingen, een was het bedrijventerrein en de ander was een groene ontwikkeling richting recreatie. Met de plannen van de centrale overheid voor een Metropolitaan park tussen Rotterdam en de Drechtsteden komt de groene variant als meest logische oplossing steeds dichterbij.

Het is vooral de veiligheidscontour die de ontwikkeling er niet gemakkelijker op maakt maar ook het feit dat Rotterdam zich mee hard maakt voor de ontwikkeling van het park en men ook bereid is geld op te investeren dat het college van Zwijndrecht heeft doen besluiten de gemeenteraad dit dilemma opnieuw voor te leggen.  Het feit dat de bedrijventerreinen van Ridderkerk en Dordrecht beschikbaar zijn  maakt de beslissing alleen maar gemakkelijker. Het metropolitane park zou van de oevers van de oude Maas lopen tot en met de grens van de A16 met als andere grens het stuk Rotterdam/Barendrecht/Ridderkerk. Veel van de ontwikkelingen zijn nu al in delen aanwezig waardoor verdere ontwikkeling van recreatie op diverse plekken, beperkte agrarische activiteit en bos de hoofdmoot van het park zullen zijn. Voor Zwijndrecht betekent dat de Munnikensteeg de bebouwingsgrens blijft zoals die al sinds de jaren 80 is. Hoe de verdere uitwerking gaat worden zal de komende jaren wel blijken.


Actueel nieuws
11-03
Afbeelding bij nieuwsbericht: 'Autobrand op de Munnikensteeg'
11-03
Afbeelding bij nieuwsbericht: 'Magda voordracht Fort Award'
11-03
Afbeelding bij nieuwsbericht: 'Joost Pastoor exposeert in gemeentehuis Zwijndrecht'
11-03 MRSA in Albert Schweitzer ziekenhuis geweken
10-03 Twee formateurs in Zwijndrecht
09-03
Afbeelding bij nieuwsbericht: 'Locom tv zendt Holly de Vredesclown uit'
08-03 Provincie Zuid-Holland looft 3 prijzen uit voor beste oplossingen bereikbaarheid
08-03
Afbeelding bij nieuwsbericht: 'Project ‘ligduurverkorting’ werpt nu al vruchten af'
08-03 Wegwerkzaamheden Karel Doormanlaan – rotonde – Brugweg uitgesteld
05-03 Enorme toename discriminatieklachten in 2009 dankzij campagne
05-03
Afbeelding bij nieuwsbericht: 'Nachtelijke afsluiting brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht'
05-03
Afbeelding bij nieuwsbericht: 'Steun voor IKN van Van Neerbos Bouwmarkten'
04-03
Afbeelding bij nieuwsbericht: 'Burgemeester Antoin Scholten maakt stemming bekend'
04-03

Uitslag gemeenteraadsverkiezing Zwijndrecht 2010

Voor de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 3 maart heeft 48,7% van de Zwijndrechtse kiesgerechtigden zijn of haar stem uitgebracht. In totaal zijn er 17.137 stemmen uitgebracht.

Klik hier voor meer informatie

03-03 Tussentijdse peiling opkomst gemeenteraadsverkiezingen
03-03 Verkiezingsavond op 3 maart in gemeentehuis
01-03
Afbeelding bij nieuwsbericht: 'Schip aan de Maasboulevard in brand'
01-03
Afbeelding bij nieuwsbericht: 'Gevaarlijke boom aan de Meubelmaker stuk korter gemaakt'
01-03 Huurders kiezen winnaar Forta Award
01-03
Afbeelding bij nieuwsbericht: 'Daling aantal reanimaties na invoering ‘Spoedinterventieteam’'
01-03 Stemlocaties in Zwijndrecht
01-03 Prijs voor Gouden OV-idee
01-03
Afbeelding bij nieuwsbericht: 'Werkplein Drechtsteden officieel geopend'
01-03
Afbeelding bij nieuwsbericht: 'Albert Schweitzer ziekenhuis sluit afdeling'
28-02 verkiezingscircus in Walburg
27-02
Afbeelding bij nieuwsbericht: 'Assistentie politie'
26-02 Stembureau bij station Zwijndrecht extra vroeg open
26-02 MRSA-besmetting geconstateerd op verpleegafdeling Albert Schweitzer ziekenhuis
24-02 College presenteert eerste participatiemonitor
24-02 Verkiezingen op straat en zaterdag in Walburg
Naar nieuws-archief