Kort nieuws maart 2007

30-03-2007

Petitie voor speelplaats in Heerjansdam

 

HEERJANSDAM - Op woensdag 28 maart hebben de bewoners van de Oranjewijk in Heerjansdam hebben woensdagavond een petitie aangeboden aan burgemeester Scholten en de Dorpsraad. Omdat in de kinderrijke wijk geen speelmogelijkheden zijn, is uit naam van 55 kinderen een verzoek gedaan om een veilige speelplaats in de wijk te krijgen. De kinderen hebben een boekwerk met tekeningen en plakplaten aangeboden. De burgemeester heeft toegezegd het boekwerk door te geven aan de verantwoordelijke ambtenaar en verwacht binnen vier weken antwoord te kunnen geven.

29-03-2007

Jeanette Quakkelaar verrast met uitgebreide galerie

 

ZWIJNDRECHT - Op zaterdag 25 maart heeft Jeanette Quakkelaar (zie foto in het midden) van AQunst haar nieuwe galerieruimte officieel geopend. Dit gebeurde met een expositie van allerlei werken van haar cursisten.

De expositie is met veel bezoekers
een uitermate geslaagd evenement geweest. Op de achtergrond was er muzikale begeleiding om nog meer sfeer te geven en verder was er natuurlijk ook een hapje en een drankje te verkrijgen.

De galerie is nu gevestigd in een deel van het pand van Jordens Kunststoffen aan de A. Leeuwenhoekstraat 2 en beslaat zo'n 250 m2 expositieruimte. Wilt u meer weten over AQunst, dan kunt u kijken op de fraaie en zeer uitgebreide website www.aqunst.com.

28-03-2007

Toneelstuk i.v.m. het 30 jarig bestaan van cbs de brug

 

ZWIJNDRECHT - Afgelopen zaterdag 25 maart heeft het team van CBS De Brug, t.g.v het 30 jarig bestaan van de school, een toneelstuk opgevoerd voor alle kinderen en ouders onder regie van Andries van der Ent.

Het Develsteincollege aan de Burg Jansenlaan had de zaal beschikbaar gesteld en meer dan 400 ouders en kinderen bezochten de voorstelling; Eens was er....

Het toneelstuk: Eens was er.... ging over sprookjes en verhalen. Roodkapje wilde ook wel eens verliefd worden op een prins maar ja dat komt in haar verhaal niet voor. De verteller wil haar verhaal niet veranderen. Maar Roodkapje bedenkt een plan, de verteller raakt haar boeken kwijt en kan de verhalen niet meer goed vertellen. Alle sprookjes raken in de war en er gebeuren de meest vreemde dingen. Zo krijgt de keizer, van de kleren van de keizer, een make-over en Doornroosje blijft maar in slaap vallen.

De prins zet al de dwergen uit zijn kasteel en de heksen willen lief worden.
Maar uiteindelijk komt het toch nog goed, de verteller krijgt haar boeken weer terug, want die had Roodkapje gestolen en bij Repelsteeltje gebracht. Roodkapje krijgt de prins niet, die wil geen meisje die belangrijke boeken steelt. De verteller kan alle verhalen weer rechtzetten en zo leefden ze nog lang en gelukkig.

Sandevi verzorgde het licht en geluid. Een vrolijk en voor de kinderen een leuk toneelstuk waarin zij hun juffen en meesters nu eens als sprookjesfiguren konden bekijken. En dat was een hele belevenis.

26-03-2007

ZBC '97 behoudt koppositie bij Hoeven

 

ZWIJNDRECHT - ZBC '97 heeft afgelopen zondag uitstekende zaken gedaan in Hoeven door de plaatselijke v.v. op een meer dan verdienstelijk 2-2 gelijkspel te houden. Door deze stand blijft de voorsprong van de ploeg uit Zwijndrecht 2 punten en heeft het team het behalen van het kampioenschap volledig in eigen hand.

Met een touringcar vol enthousiaste supporters en nog eens een dikke 100 fans die op eigen gelegenheid naar het Brabantse Hoeven afgereisd waren, ging ZBC '97 de belangrijke ontmoeting met vertrouwen tegemoet. Ook in Hoeven had men er zin in, want er hing een geweldige sfeer op Sportpark Achter 't Hof compleet met het nodige vuurwerk en een stralende lentezon. Toen de rook van het vuurwerk enigszins opgetrokken was kon de wedstrijd beginnen. Beide ploegen begonnen nerveus - er stond tenslotte een kampioenschap op het spel - wat tot een op en neer golvend spelbeeld leidde. In de 13e minuut kreeg Danny Jahani namens ZBC de eerste grote kans uit een corner, maar hij wist het net niet te vinden. 5 Minuten later was de eerste grote kans voor Hoeven. Keeper Remco Vos gooide echter zijn hele lichaam in de strijd op zo'n 25 meter van het doel en beslechtte het 1 op 1 duel via zijn borst in Zwijndrechts voordeel. In de 25e minuut was het voor het eerst raak voor ZBC '97.

Na een vermeende buitenspelsituatie wist Stefan de Jong de keeper te passeren en zijn 21e van het seizoen aan te tekenen. Uiteindelijk bleek de 0-1 ook de ruststand en gingen de spelers aan de thee. ZBC kwam sterk uit de startblokken en in de 60e minuut resulteerde dit in een opgelegde kans voor de hard werkende Jordi Oord. Helaas kon hij deze niet verzilveren. Een paar minuten later was er echter een fantastische rush van de karaktervoetballer Gerald Geerdsen, die Stefan de Jong op een perfecte manier bediende. Deze bedacht zich geen seconde en van een paar meter schoot hij keihard de 0-2 binnen. In de 70e minuut had diezelfde De Jong de kans op een hattrick en heirmee de voorsprong zelfs tot 0-3 uit te breiden, maar nadat hij de keeper omzeild had bracht een verdediger van Hoeven helaas nog redding op de doellijn.

Hoewel ZBC nog altijd een comfortabele voorsprong had, bleef het thuisduel eerder dit seizoen - 2-2 na twee keer een voorsprong - door de hoofden van de supporters spoken. Dat de wedstrijd nog zeker niet over was bleek in de 80 minuut wel, want de spits van Hoeven ging alleen door en de keeper moest wederom in actie komen. Helaas was hij een minuut later echter kansloos toen Hoeven aan mocht leggen voor een penalty, veroorzaakt door de verder zeer solide spelende Leslie "buurman" Heeren. De keeper ging nog wel naar de goede hoek, maar via de paal belandde de bal in het Zwijndrechtse doel en bracht Hoeven de achterstand terug naar 1-2.

Hoeven zocht hierna volop de aanval, maar de eerste de beste kans die volgde was voor ZBC ´97. Helaas kon Sjoerd den Hollander de bal niet langs de doelman krijgen. Hoeven drukte echter door en dwong keeper Vos in de 92 minuut tot een fenomenale redding door de bal in een reflex uit de kruising te slaan. Helaas bleek dit niet voldoende voor de overwinning. Het droomscenarion voor Hoeven kwam ook in deze wedstrijd uit, want diep in de blessuretijd konden zij uit een scrimmage voor het doel de 2-2 eindstand op het scorebord toveren.

Al met al een uitslag waar ZBC ´97 vooraf voor zou hebben getekend, maar die door het scoreverloop toch een wrange nasmaak opleverde in de bus terug. Gelukkig houdt ZBC het heft in eigen hand door de voorsprong van twee punten. Aanstaande zondag om 14.30 uur staat het volgende thuisduel tegen Oudemolen op het programma en strijd ZBC '97 verder op de weg naar succes.

23-03-2007

25 thuisorganisaties aan de slag in de Drechtsteden

 

DRECHTSTEDEN - Hulp bieden bij het huishouden is een taak van gemeenten, sinds de in werking treding van de Wet maatschappelijke ondersteuning op 1 januari van dit jaar.

De Drechtstedengemeenten die samenwerken in de Sociale Dienst Drechtsteden hebben deze dienstverlening gezamenlijk aanbesteed.
Vijfentwintig aanbieders hebben ingeschreven op het raamcontract en voldeden allen aan de benodigde kwaliteits- en andere eisen. Deze vijfentwintig aanbieders worden gecontracteerd en gaan aan de slag in Alblasserdam, Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht. Op donderdag 22 maart werden de contracten getekend.
Wethouder A. Vogel (portefeuillehouder Wmo) hield eerst een korte inleiding, waarna J.W. Spigt, voorzitter van de Bestuurscommissie Sociale Dienst Drechtsteden tekende namens de Drechtstedengemeenten.

De Drechtstedengemeenten zijn een van de weinige gemeenten in Nederland waar met een aanbesteding op basis van een raamcontract is gewerkt. Hiermee komen de gemeenten tegemoet aan de wens van burgers om keuzevrijheid te behouden bij de keuze van hun thuiszorgorganisatie. Er zijn niet slechts drie maar vijfentwintig aanbieders. Mensen kunnen in principe hun vertrouwde hulp bij het huishouden behouden.

23-03-2007

Aanpak verkeerssituatie winkelcentrum Kort Ambacht

 

ZWIJNDRECHT - Voor eind april 2007 wordt de verkeerssituatie bij het winkelcentrum Kort Ambacht aangepakt. Eind vorig jaar is een evaluatie gehouden. Daaruit bleek onder andere dat de 30km zone onduidelijk is aangegeven, dat er slordig en fout wordt geparkeerd en dat wachtende vrachtwagens overlast veroorzaken. De maatregelen die de gemeente de komende weken neemt, moeten de situatie verbeteren.

Vorig jaar is het winkelcentrum Kort Ambacht uitgebreid met nieuwe winkels en appartementen en is de buitenruimte opnieuw ingericht. Daarbij is ook de verkeerssituatie aangepast. Bij de inspraak over de inrichting van het plein bij het winkelcentrum is veel discussie geweest over de gekozen verkeersoplossing. Belanghebbenden maakten zich zorgen over het aantal parkeerplaatsen en over de veiligheid bij het haaks parkeren aan de Kort Ambachtlaan. Er is toen afgesproken de verkeerssituatie op deze punten te evalueren.

Om tot een goede evaluatie te komen, zijn tellingen en observaties gedaan en de meningen en klachten van betrokken inwoners en partijen geïnventariseerd. Het belangrijkste verbeterpunt betrof de overlast van wachtend vrachtverkeer in de buurt van de supermarkt. Die overlast is verleden tijd. De chauffeurs bellen nu eerst met de supermarkt voordat zij er heen rijden. Daarnaast blokkeren de vrachtwagens die bij de nieuwe supermarkt moeten zijn niet langer de weg. Met de supermarkt zijn over beide punten goede afspraken gemaakt.

Het volgende wordt gedaan om de verkeerssituatie verder te verbeteren:
- Het wordt verboden om ergens anders dan in de parkeervakken te parkeren.
- De parkeervakken aan de achterzijde van het winkelcentrum worden gemarkeerd. Zo is het voor bezoekers duidelijker waar ze moeten parkeren.
- Om te voorkomen dat vrachtverkeer in de woonwijken gaat zwerven, wordt de bewegwijzering aangepast.
- De bushaltepaal ter hoogte van de praktijk voor fysiotherapie schuift een aantal meters op richting het winkelcentrum, zodat het zicht voor verkeer vanuit de Roosstraat beter wordt.
- Het 30 km bord staat nu op een onlogische plek en wordt verplaatst naar de Hyacinthstraat voor het begin van de drempel.
- Op het plein voor Bas van de Heijden komen extra fietsenrekken.
- Van zaterdag 9.00 tot maandag 6.00 uur mag aan de achterzijde van het winkelcentrum geparkeerd worden op de laad- en loszone.

De maatregelen worden vóór eind april 2007 uitgevoerd. Met de oplevering van de nieuwe supermarkt, de appartementen en de nieuwe inrichting van de buitenruimte én de evaluatie van de verkeerssituatie sluit de gemeente het project nu definitief af.

23-03-2007

Gemeente investeert in speelruimte

 

ZWIJNDRECHT - Het college van burgemeester en wethouders besloot vorig week in te stemmen met het investeringsprogramma voor 2007. Het doel van het investeringsprogramma is het verbeteren van de kwaliteit van de speelvoorzieningen op een groot aantal plekken. Hiervoor is voorlopig een budget van € 150.000,-- gereserveerd. Dit bedrag wordt verwerkt in de eerste bestuursrapportage 2007.

Kinderen van alle leeftijden moeten in de openbare ruimte alle spelvormen kunnen spelen. Kinderen moeten de mogelijkheid hebben om te rennen, balspelen met elkaar te doen en om hutten te bouwen. Ook sociaal spel waarbij kinderen elkaar ontmoeten en met elkaar kunnen kletsen hoort daar bij. Buiten spelen is belangrijk voor kinderen; het is een prettige bezigheid en draagt bij aan hun ontwikkeling.

De gemeente gaat de speelplekken bij de Lodewijk van Nassaustraat, bij het Von Weberplantsoen en achter de Brusselsestraat opnieuw inrichten. Ook bij de Prins Hendrikstraat achter het Badhuis, wil de gemeente samen met omwonenden kijken of een herinrichting van de plek gewenst is. De kwaliteit van de trapveldjes aan de Langeraarstraat en de Welhorst wordt verbeterd. Aan de Develweg wil de gemeente graag een nieuw trapveldje aanleggen. Hiervoor wordt eerst een voorstel gemaakt voor overleg met de buurt. In de Sterrenbuurt komen maar liefst zes nieuwe speelgelegenheden. Daar is een grote herstructurering met vier nieuwbouwprojecten in volle gang. Nu een aantal woningen binnenkort wordt opgeleverd, komen er rondom de nieuwe woningen nieuwe speelplekken.

De direct omwonenden en de gebruikers van de speelplekken, de kinderen zelf, worden zo veel mogelijk actief bij de inrichting. Hun wensen en ideeën vormen de basis voor een inrichtingsplan, dat vervolgens wordt voorgelegd aan de betrokkenen. Daarna volgt een definitief plan. Ook in de wijk Sterrenbuurt maakt de gemeente gebruik van bewonersparticipatie. Kinderen van de basisscholen De Dolfijn en De Margriet en de kinderen die gebruik maken van de speelgoedcontainer de Komeet, gaan samen met de gemeente aan de ontwerpen werken. Die ontwerpen worden besproken met de omwonenden van de speelplekken. Zo betrekt de gemeente bewoners direct bij hun woonomgeving.

22-03-2007

Gemeente en marktpartijen hebben ontwikkelingsovereenkomst getekend

 

ZWIJNDRECHT -De gemeente Zwijndrecht, AM en Heilijgers Projectontwikkeling hebben op 20 maart 2007 de ontwikkelingsovereenkomst voor Euryza getekend. Dit betekent dat de ontwikkeling van het Euryzaterrein op korte termijn gaat starten. Voor de zomer gaan de eerste woningen in de verkoop. In 2010 moet het hele project opgeleverd zijn.

De afgelopen jaren hebben de gemeente en de marktpartijen hard gewerkt aan het plan voor het terrein van de oude Euryza rijstpellerij. In totaal komen er zo’n 285 woningen, variërend van eengezinswoningen tot luxe penthouses. Vijf architecten hebben gewerkt aan veertien woongebouwen die gebouwd worden rondom twee binnenhoven. Er komt een grote ondergrondse parkeergarage voor bewoners en bezoekers. Euryza krijgt ook een culturele functie: aan het Cultuurplein komt een Cultuurhuis met een volwaardig theater met 240 stoelen. Aan het plein komen (grand) café’s, restaurants met terrassen en winkeltjes. Een nieuwe wandelboulevard langs de rivier gaat Westkeetshaven I via het Cultuurplein verbinden met het Veerplein.

Euryza maakt onderdeel uit van het nieuwe Stadscentrum voor Zwijndrecht. Euryza is het derde project dat van start gaat. Al eerder startten de bouw van het nieuwe gemeentehuis en het nieuwbouwproject Tien en een renovatieproject in het project Onderdijkserijweg.

21-03-2007

WOZ / Aanslag gemeentelijke belastingen

 

ZWIJNDRECHT - Binnenkort krijgen de inwoners van Zwijndrecht de jaarlijkse WOZ / Aanslag Gemeentelijke Belastingen in de brievenbus. Daarop staan de aanslagen voor rioolrecht, afvalstoffenheffing en als u een hond heeft ook de aanslag voor hondenbelasting. Voor huiseigenaren en bedrijven zijn de WOZ-waarde en aanslag onroerende-zaak-belastingen terug te vinden op deze beschikking.

Tarief rioolrecht en afvalstoffenheffing
Het tarief voor rioolrecht is met 4,4% en de afvalstoffenheffing is met 2,75% gestegen ten opzichte van vorig jaar. Deze stijging komt door de toenemende kosten voor milieubeheer en door het onderhoud, vervanging en uitbreiding van het rioolstelsel.

WOZ waarde
Voor huiseigenaren en bedrijven is op de WOZ / Aanslag gemeentelijke belastingen ook de WOZ-waarde afgedrukt. Deze waarde is van belang voor de aangifte inkomstenbelasting 2007, maar kan ook waardevol zijn voor bijvoorbeeld een toekomstige aanpassing van uw hypotheek of verzekeringspremie. Bewaar deze aanslag daarom goed, hij wordt slechts éénmaal per jaar verstrekt.

De hoogte van uw onroerende-zaakbelasting is afhankelijk van de WOZ-waarde van uw woning. Doordat de WOZ-waarden in de regel zijn gestegen en uitgangspunt is dat inwoners gemiddeld 2,25% meer gaan betalen, zijn de tarieven verlaagd.

De tarieven per volle € 2.500,- zijn:
Eigenaar woning € 2,74
Eigenaar niet-woning € 5,27
Gebruiker niet-woning € 4,23

21-03-2007

Nationale scoutingdag bij Panoord

 

ZWIJNDRECHT - Zaterdag 24 maart zetten honderden Scoutinggroepen hun deuren wijd open, want het is dan Nationale Scoutingdag, de landelijke, open dag van Scouting Nederland. In het hele land gonst het van bedrijvigheid in en rond Scoutingclubhuizen. Het thema van de dag is 'Ik , jij, wij, samen Scouting'.

De Nationale Scoutingdag is dé dag voor kinderen, jongeren en ouders, om kennis te maken met het uitgebreide, avontuurlijke Scoutingprogramma, dat voor elke leeftijd nieuwe uitdagingen biedt. Ook Scouting Panoord laat van zich horen. Zij houden een open huis. Alle jongens en meisjes van 4 t/m 15 jaar zijn van harte welkom om mee te doen met de georganiseerde activiteiten.

In Nederland zijn ruim 90.000 jongens en meisjes lid van Scouting. Samen met zo'n 30.000 kaderleden vormen zij de grootste jeugd- en jongerenvereniging van Nederland. Er zijn in Nederland 1.300 lokale Scoutinggroepen. Wereldwijd zijn er 32 miljoen Scouts in meer dan 160 landen.

Scouting biedt haar leden een afwisselende en plezierige vrijetijdsbesteding. De activiteiten zijn afgestemd op de leeftijdsgroep: van spelletjes en knutselen tot kamperen en koken op houtvuur. De jongere groepen (tot 11 jaar) komen ’s ochtends en aan het begin van de middag bij elkaar; de oudere scouts starten om 14:30. De exacte tijden vindt u op de web-site www.panoord.nl.

Clubhuis Panoord is gelegen op Bakestein, Groot Karreveld 10.
Voor verdere vragen kunt u contact opnemen met fam. Stam, tel. 078- 619 22 02.

19-03-2007

VV Pelikaan kruipt richting de top

 

korbalZWIJNDRECHT - Het eerste elftal van Pelikaan speelde afgelopen zaterdag de eerder afgelaste wedstrijd tegen Tricht. Wederom een belangrijke wedstrijd, Pelikaan moet de punten gaan binnen halen, om nog in de race te blijven op een eventueel kampioenschap of periode titel. Pelikaan moet naar zich zelf blijven kijken, maar kijkt toch ook met een schuin oog naar de eerste 2 plaatsen.
Pelikaan begon goed aan de wedstrijd, zette Tricht gelijk onder druk. Een verre ingooi van Chesron Koiter in de 16, op Patrick Stijnis die in de 3e minuut de bal beheerst inkopte en zo een snelle voorsprong voor de peli’s op het scorebord zette 0-1. Tricht had in de 5e minuut de kans op de gelijkmaker maar het schot werd goed gestopt door Timo Epping.

Pelikaan werkte hard om de voorsprong verder uit te bouwen, in de 29e minuut van de wedstrijd gaf Thiemmo Teunissen de bal vanaf links voor op Mark Pomp die 0-2 zo kon inschieten. Tricht had geen antwoord op het goede spel van de peli’s en kregen dan ook weinig kansen. Pelikaan verzuimde net voor rust met 2 grote kansen de score op te laten lopen, een vrije trap van Wesley Neeskens werd weggewerkt door de keeper van Tricht, waarna Tim Kleingeld zijn schot net naast zag gaan. Ook Thiemmo Teunissen kon zijn uitbraak op de keeper niet verzilveren. Na de rust pakte Pelikaan het goede spel van voor de rust weer op, in de 62e minuut kreeg Larry Overgaauw de bal toegespeeld van Harun Jacob v’t Hoff, en speelde zich zelf vrij en maakte de 0-3. Het enige gevaar wat Tricht kon geven waren wat vrije trappen.

In de 77e minuut kon Tricht wat terug doen, met een afstand schot, onhoudbaar voor Timo Epping werd het 1-3. Pelikaan zakte in deze fase van de wedstrijd wat in, en leed wat meer balverlies. De net ingevallen Stephan Ooms kopte vanuit een corner door ,Ron Roozendaal genomen, de bal net voorlangs de paal.
Uiteindelijk wisten de Peli’s uit Zwijndrecht nog 2 keer te scoren. In de 89e minuut werd er een fantastische aanval opgezet over drie schijven, die uiteindelijk bij Larry Overgaauw terecht kwam, en met een schitterend hard schot vanaf minstens 25 meter de 1-4 door het net jaagde. Het was nog niet gedaan, ook de goed spelende Wesley Neeskens liet zien dat hij van afstand goed in kan schieten en bracht de eindstand in de 92e minuut op 1-5.

Smetje op deze wedstrijd was dat Chesron Koiter uitviel en een gescheurde hamstring, het is de vraag of hij nog inzetbaar is dit seizoen. Weer drie belangrijke punten voor de ploeg van Jan van Wijk, die zeer in zijn nopjes was met het eindresultaat. Zeker nadat hij hoorde dat de koploper De Alblas punten had verspeeld tegen Dubbeldam. Pelikaan moet nog een wedstrijd inhalen tegen dat zelfde Dubbeldam. Maar eerst staat aanstaande zaterdag de uitwedstrijd tegen Groot Ammers op het programma.

17-03-2007

ALBAtros G wint van de kampioen

 

ZWIJNDRECHT - Albatros G speelde afgelopen zaterdag twee wedstrijden in de Develsteinhal als afsluiting van het zaalseizoen. Dat het team bestaande uit spelers met een verstandelijke beperking steeds beter gaat spelen, bleek ook in de eerste wedstrijd tegen WION G3. De wedstrijd werd knap met 5-0 gewonnen en nadat Tempo in de wedstrijd tegen THOR kampioen was geworden (8-0 voor Tempo), moest Albatros ook nog tegen de kampioen aantreden.

De trainers van Albatros wisten dat Tempo al 22 wedstrijden achter elkaar niet verloren had en iedereen ging dus eigenlijk al uit van een nederlaag. Er werd in de voorbespreking dus alleen maar verteld dat Albatros G heel erg haar best moest doen en dat werd door de spelers en speelsters goed begrepen. Albatros was namelijk heel gemotiveerd en geconcentreerd, verdedigde scherp en gaf Tempo niet de gelegenheid om te scoren.
Met nog 10 minuten te gaan scoorde Simone met een fraaie actie de 1-0 voor Albatros en het publiek en de trainers durfden bijna niet meer te kijken. Toen het laatste fluitsignaal klonk, ging iedereen helemaal uit zijn dak, want Albatros had gewonnen van de kampioen!!

Albatros 8e seniorenteam moest de niet gespeelde wedstrijd tegen GKV alsnog inhalen om zich officieel kampioen te mogen noemen en dat lukte. Opnieuw bloemen en een klein feestje dus.
B3 ging strijdend ten onder in de beslissende wedstrijd tegen Sporting Delta B3. Er was veel publiek naar de Dordtse Deltahal afgereisd, maar ze zagen een Zwijndrechtse ploeg die zeker in de eerste helft de mindere was. Albatros keek in de rust tegen een 4-1 achterstand aan. In de tweede helft ging het iets beter met Albatros, maar Sporting Delta won verdiend met 8-4 en werd kampioen.

Terwijl de laatste wedstrijden binnen afgewerkt werden oefenden enkele teams alweer buiten op het kunstgras. Het eerste en tweede traden in een aangepaste opstelling aan tegen het Leidse Pernix en trainer Lucien Louwman zag ook aanvoerder Timon Lommers nog geblesseerd afhaken.
A.s. zaterdag speelt Albatros 2 thuis om 15.30 uur de inhaalwedstrijd tegen KOAG 2 en gezien de stand op de ranglijst is dit direct een topper.

14-03-2007

Bouw nieuwe regionale milieustraat Noordpolder van start

 

DRECHTSTEDEN - De bouw van de nieuwe regionale milieustraat in Hendrik-Ido-Ambacht gaat van start. De regionale milieustraat is een initiatief van de gemeenten Hendrik-Ido-Ambacht, Zwijndrecht, Alblasserdam en afvalinzamelbedrijf Netwerk en krijgt de naam Noordpolder. Wethouder T.A. Stoop van Hendrik-Ido-Ambacht maakte deze naam vrijdag 9 maart 2007 bekend en gaf daarmee het startsein. Bij de bijeenkomst waren ook de wethouders A. Dost van Zwijndrecht en J.M. Dekker van Alblasserdam aanwezig.

Wethouder Arie Dost van Zwijndrecht is verheugd over de nieuwe milieustraat:: "De nieuwe milieustraat is een hele goede ontwikkeling in de samenwerking aan een beter milieu. De mogelijkheden om afval te scheiden zijn straks veel uitgebreider. Dit is een stap in de richting van afvalverwerking zonder verbranding."

Naar verwachting kunnen inwoners van de gemeenten Zwijndrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Alblasserdam vanaf eind juni 2007 hun grofvuil gratis aanbieden in de milieustraat. Die komt te liggen op een centrale plek voor de deelnemende gemeenten, in het gebied tussen de A15 en de brug over de Noord. Overigens kunnen inwoners grofvuil nog steeds laten ophalen.

Het plan van de gemeenten Zwijndrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Alblasserdam om een gezamenlijke milieustraat te realiseren bestond al langer. Door samen te werken hopen de gemeenten aanzienlijk te besparen op de kosten. Op 7 oktober 2006 tekenden zij een intentieverklaring. Zij hebben het afvalinzamelingsbedrijf Netwerk, gevraagd om een opzet te maken voor de exploitatie. De gemeente Ridderkerk onderzoekt of het mogelijk is om ook deel te nemen aan het project.

De vergunningen voor de huidige locatie op de Grotenoord lopen in de zomer van 2007 af. Als de nieuwe voorziening eind juni 2007 wordt geopend, gaat de milieustraat aan de Grotenoord dicht.

14-03-2007

30e editie Verkerkloop extra feestelijk

 

ZWIJNDRECHT - De organisatie van de Verkerkloop is op dit moment druk bezig met het voorbereiden van alweer de 30e editie van de Verkerkloop. Een mijlpaal natuurlijk. Er zal dan ook op allerlei manieren een extra feestelijk tintje aan deze 30e editie worden gegeven.

De datum is definitief vastgesteld op woensdag 9 mei 2007, hopelijk wordt het weer een hele mooie dag en doen er weer veel sportieve lopertjes en lopers mee aan dit evenement!

Opbrengst
De organisatie van de Verkerkloop heeft in overleg met Rotary Zwijndrecht Waal en Devel het goede doel bepaald, waar de opbrengst van voornamelijk de bedrijvenloop dit jaar naartoe gaat. De opbrengst zal geschonken worden aan Kinderdagcentrum Ons Blije Honck in Zwijndrecht, een centrum voor kinderen met een psychische stoornis of een ontwikkelings-achterstand.

Digitaal inschrijven
Vanaf nu kunt u zich via www.verkerkloop.nl digitaal inschrijven voor de prestatieloop (5 of 10 km). Hier vindt u ook meer informatie over de scholen- en bedrijvenloop.

14-03-2007

Inzet jongeren in stembureau groot succes

 

ZWIJNDRECHT - De gemeente Zwijndrecht was vorige week uitgebreid in het nieuws. De eerste stem in Nederland werd ook deze keer in Zwijndrecht uitgebracht. Daarnaast was Zwijndrecht ook de eerste gemeente die jongeren in stembureaus heeft ingezet. Wethouder Miranda de Vries heeft hiervoor het initiatief genomen.

Met medewerking van het Develsteincollege en het Walburgcollege zijn 43 jongeren ingezet op de stembureaus. Miranda:”Op deze manier laten wij jongeren kennis maken met de politiek en ons democratisch stelsel.” Ruim 130 jongeren hadden zich aangemeld na een bezoek van de wethouder en de burgemeester aan de beide scholen.

Tijdens een instructieavond hebben jongeren en vrijwilligers, die al eerder stembureaulid waren, elkaar leren kennen. Tijdens die avond hebben ze ook les gehad in het bedienen van de stemmachine en de werkzaamheden van een stembureaulid. Op de dag van de verkiezingen waren er volop media aanwezig. Het NOS journaal heeft de hele dag het initiatief van Zwijndrecht in de uitzending gehad. Radio 3 FM, de jongerenzender, heeft life vanuit het stembureau uitgezonden. TV Rijnmond heeft een reportage gemaakt van een dag uit het leven van een jong stembureaulid.

De stemmers vonden het leuk door een jongere geholpen te worden. De jongeren waren ook erg enthousiast en hebben zich al opgegeven voor de volgende verkiezingen.Samen met de scholen wordt gewerkt aan een vervolg op dit initiatief.

De inzet van jongeren in het stembureau heeft er toe geleid dat de opkomst spectaculair is gestegen, tot 46,1 %. Daarmee is de gemeente boven het landelijk gemiddelde geëindigd, terwijl de vorige keer lager werd gescoord dan gemiddeld.

13-03-2007

PELIKAAN PAKT BELANGRIJKE PUNTEN

 

ZWIJNDRECHT - Afgelopen zaterdag kwam het eerste team van Pelikaan weer in actie, na een reeks van afkeuringen door het slechte weer. Alblasserdam was de tegenstander, de spelersgroep van Jan van Wijk was er zich van bewust dat er gewonnen moest worden om weer aansluiting te krijgen in de 3e klasse C. Jan van Wijk stelde wederom een debutant op, A1 speler Patrick Stijnis stond vanaf het begin in de basis van het vlaggeschip van Pelikaan. Dit deed hij geheel niet onverdienstelijk en schroomde niet om alle duels vol in de gaan. Vanaf het begin nam Pelikaan het initiatief, en werden er twee grote kansen gecreerd op de voorspong.  Mark Pomp kon na 3 minuten zijn kans niet verzilveren, ook Thiemo Theunissen  zag zijn kopkans op de lat verloren gaan.

Pelikaan liet met hard werken zien dat het in deze fase van de wedstrijd de beste ploeg was, en kwam verdiend in de 24e minuut op een 1-0 voorsprong. Thiemo Theunissen kon, nadat een schot van Mark pomp gekeerd was, hard inschieten. Daarna liet Pelikaan zich meer op de helft van Alblasserdam drukken, en maakte keeper Timo Epping een overtreding op Alblasserdammer Mark Klop. Arbiter Honk lag deze niet op de stip, maar gaf een vrije trap aan de rand van de zestien.  Deze werd uitstekend weggewerkt door de verdediging van Pelikaan. De spelers van Alblasserdam liepen constant te klagen tegen de arbiter, en elke bal aanname van Pelikaan werd fysiek benaderd door een overtreding te maken. Met een magere 1-0 voorspong werd de rust ingegaan.
De tweede helft werd het spel er niet beter op, allebei de ploegen speelde afwachtend.

Alblasserdam kreeg geen kansen in het doelgebied van Pelikaan. Pelikaan zelf kreeg wel wat kleine kansjes maar de afwerking was niet optilmaal. Een indirecte vrije trap voor de gasten was nog wel even gevaarlijk, maar keeper Timo Epping van de peli’s stopte deze geweldig goed. Het publiek dacht dat de wedstrijd gespeeld was en liep langzaam richting de kantine, maar Thiemo Theunissen liet in de 90e minuut de 2-0 op het scorebord aantekenen en waren de 3 belangrijke punten zeker binnen. Pelikaan klimt met deze overwinning naar de 4e plaats op de ranglijst, maar met een wedstrijd minder gespeeld. Het is nu de taak van de spelers om in de volgende wedstrijden geen punten meer te verspelen.

De ploeg wordt zo stilletjes aan ook weer completer, Dennis van Dongen begon vandaag weer op de bank na een enkel operatie. Hij mist nog wat wedstrijdritme, ook aanvoerder Cornel Wink is weer in het land na een lange afwezigheid door zijn rondreis in Argentinie.  Volgende week zal Pelikaan aantreden in een uitwedstrijd tegen Tricht. De wedstrijd zal om 14:30 uur beginnen.

12-03-2007

Albatros senioren 5 en Albatros E4 vieren kampioensfeestje

 

ZWIJNDRECHT - In de eigen Develsteinhal waren er afgelopen weekend nog twee feestjes te vieren. Albatros E4 klopte RWA E2 met 6-1 en kon het uitgestelde kampioensfeestje vieren met (kinder)champagne en taart. Ook senioren 5 werd kampioen dankzij een 15-4 overwinning op ZKV 2. Albatros 9 nam met een 9-3 overwinning afscheid van recreantenspeler Arie van Nes en B3 houdt dankzij de 9-9 bij KC Dordrecht B1 nog kans op het kampioenschap.

12-03-2007

Albatros A1 promoveert naar Overgangsklasse

 

ZWIJNDRECHT - Door de tweede plaats te behalen bij het NK voor A-districtsteams heeft Albatros A1 promotie naar de Overgangsklasse afgedwongen. Met een wat stroeve start tegen Tjoba A1 (3-3), speelde Albatros in de tweede wedstrijd in de PKC-hal de zenuwen van zich af tegen het sterker geachte Rigtersbleek. De Enschedese ploeg had de eerste wedstrijd met 8-4 gewonnen en leek favoriet voor deze wedstrijd, maar de ploeg van Maarten Drenth en Timon Lommers speelde een degelijke partij en trapte niet in de trucjes van Rigtersbleek. Hoewel de 6-2 voorsprong tegen het einde van de wedstrijd snel slonk won Albatros toch verdiend met 7-6 en zette zo al een grote stap op weg naar de Overgangsklasse.

Inmiddels was de groep Albatrossupprters in de PKC-hal gestaag gegroeid en ook luidruchtig aanwezig. Albatros A1 wist dat bij winst op het Delftse DES de promotie een feit zou zijn en dat bovendien de finale van het toernooi gespeeld zou mogen worden. De Zwijndrechtse ploeg, die in het toernooi verschillende spelers en speelsters zag scoren, kreeg in deze derde wedstrijd al wel wat last van pijntjes en Eric Jan Ammerlaan moest zelfs geblesseerd afhaken. Invaller Stefan de Haas deed het echter heel goed en met 6-4 trok Albatros tegen DES aan het langste eind : PROMOTIE !!!

Na de wedstrijd om de 3e en 4e plaats tussen Tjoba en Nieuwerkerk, vorige week allebei nog te sterk voor Albatros A1, mocht Albatros in de finale aantreden tegen het Bennekomse DVO A2. De groenwitten hadden meer supporters, maar LOEKIE, de Zwijndrechtse supportersclub, werd in deze wedstrijd bijgestaan door de trommelaars van andere clubs.
Het werd een boeiende finale waarbij Albatros, met een zuivere Jindra Boom, verzuimde halverwege op twee punten voorsprong te komen. Toen DVO met nog een minuut op de klok de 4-5 binnenschoot, leek het beslist, maar Ot Huyser dacht daar anders over en knalde met nog een paar seconden op de klok vanaf de middenlijn de 5-5 binnen.

In de verlenging bleek DVO nog wat frisser en effectiever en na de 6-9 overwinning mochten hun supporters de speelvloer in beslag nemen. Albatros-aanvoerder Wim van Huizen ontving een beker en vaantjes en vervolgens kon de ploeg op de foto. Een prima resultaat dus voor A1, bestaande uit de dames Gaby Boom, Jindra Boom, Nathalie Hoogendoorn, Adinda Overgaauw, de heren Eric-Jan Ammerlaan, Wim van Huizen, Ot Huyser, Robin Verwoert, de coaches Maarten Drenth en Timon Lommers en de reserves Chantal Cornfield, Melissa Hoogendoorn, Daniëlle Mantel, Michael Cornfield, Stefan de Haas en Robbert Pijl.

12-03-2007

Monsterzege ZBC '97

 

ZWIJNDRECHT - Afgelopen zondag was een fantastische dag voor iedereen die ZBC '97 een warm hart toedraagt, want het eerste elftal wist HZ '75 uit Hooge Zwaluwe met maar liefst 13-0 te verslaan !
Door deze eclatante overwinning - veruit de grootste is in de hele competitie tot dusver - hoeft ZBC '97 de eerste plaats in de competitie niet meer te delen met Hoeven, aangezien laatstgenoemde club met 1-1 gelijk speelde en hiermee op twee punten achterstand gezet is.

Hoewel er uit bij HZ ook vrij eenvoudig met 0-4 gewonnen was, hamerde de technische staf erop dat er direct van het begin af aan vol gestreden moest worden om punten te pakken op deze schitterende zonovergoten voetbaldag. Gelukkig werd de tegenstander niet onderschat en wist ZBC '97 direct druk te zetten. Dit resulteerde er dan ook in dat ZBC '97 in de persoon van Danny Jahani al vrij snel het doel van de tegenstander wist te vinden. Ook Stefan de Jong kon hierop niet achterblijven en tekende met zijn 20e competitiegoal voor de 2-0.
Nog twee maal Danny Jahani en een vrije trap van Gerald Geerdsen, die via de muur achter de zwakke keeper van HZ belandde, leverde de comfortabele en misschien vooraf wel stiekum gedroomde 5-0 ruststand op. Volgens de grensrechter van HZ was het verzet van HZ na rust echter nog niet gebroken, want er zou vol overtuiging aan de tweede helft begonnen worden. ZBC '97 wilde hier absoluut niet aan meewerkenen na een zeer snel doelpunt van wederom de kleine behendige baltovenaar Danny Jahani, tekende Mitchel Blaauw voor een onvervalste hattrick en liep ZBC binnen 20 minuten uit naar 9-0. Met name de balbehandeling van Sjoerd den Hollander voorafgaand aan de 9-0, getuigde van grote klasse. Sjoerd vond dit zelf waarschijnlijk ook, want hij tekende vervolgens zelf voor de 10e en 11e goal, waarbij wel aangetekend moet worden dat de laatste goal een penalty betrof. In de 80e minuut moest routinier Remon Roos vanwege een blessure naar de kant en "good-old" Ronald de Jonge - eigenlijk al aan het afbouwen in het derde elftal - mocht nog even aantreden. Hij probeerde direct zijn visitekaartje af te geven, maar zijn schot op doel van 20 meter zwaaide helemaal af. Even later mocht Jordi Oord aanleggen voor een corner. Er leek weinig aan de hand voor HZ, maar een van de verdedigers dacht hier anders over en maaide half over de bal heen, waardoor ook Reinaldo Sewrattan een goaltje mee kon pikken. Vlak voor tijd was het dan wel raak voor Ronald de Jonge, want zijn tweede afstandschot joeg hij spijkerhard achter de ongelukkige doelman van HZ en de eindstand van 13-0 was hiermee een feit. Gezien het totaal aantal kansen in de wedstrijd mocht HZ hier zelfs nog blij mee zijn.

Komend weekend staat er geen competitie op het programma en zal de equipe van Simon Smit een oefenduel tegen SSW afwerken. De week hierna, op zondag 25 maart, staat de absolute kraker van het seizoen op het programma. ZBC '97 gaat dan op bezoek bij Hoeven met de koppositie in de competitie als directe inzet, maar zeer waarschijnlijk wordt hier ook bepaald wie kampioen wordt in 5D en aan het eind van het seizoen direct promoveert naar de vierde klasse. De vaste supporters van ZBC hebben al aangegeven massaal naar Hoeven af te zullen reizen en de spelers hebben beloofd deze mensen niet teleur te zullen stellen. Wij hopen op een goede afloop.

12-03-2007

De Devel opnieuw naar de Nationale Speedo Club Meet

 

ZWIJNDRECHT - Zaterdag 10 maart heeft de miniorenploeg, 24 zwemmers van de trainers Jaap Tak en Wouter Rijper, deelgenomen aan de Nationale Speedo Club Meet in Drachten. De zwemmertjes hadden zich tijdens de voorrondes in november geplaatst voor deze wedstrijd, waar alleen de 20 beste teams uit heel Nederland aan deel mogen nemen. Met een goed humeur en erg veel zin vertrok het team, begeleid door veel ouders met de bus. Sommige ouders waren al erg blauw voor aanvang van de wedstrijd. Van make-up en nagellak wel te stellen.

In de Welle in Drachten wachtte de deelnemers een verrassing. Na het inzwemmen was er een namelijk een grote parade, waarin alle teams voorgesteld werden en de zwemmers werden verkleed als smurfen, uiteraard begeleid door grote smurf en smurfin. De zwemprestaties van alle zwemmers waren goed te noemen, zowel individueel als tijdens de estafettes, maar net als vorig jaar was de vlinderslagestafette weer erg spannend. De Devel werd uiteindelijk 9e , terwijl de zwembuurtjes van Poseidon 56 uit Ridderkerk, eerste werden. Al met al een dag voor zowel zwemmers als supporters om nooit meer te vergeten.

09-03-2007

Tweede editie Big Band Battle op komst

 

ZWIJNDRECHT - Wie wordt de meest swingende Big Band van Zuid-Holland? Stichting ToBe organiseert op zaterdag 23 juni een groot Big Band Festival in de Drechstreek. Op 3 podia in Papendrecht, Zwijndrecht en Dordrecht zullen maximaal 15 bands uit Zuid-Holland mee kunnen doen aan de Drechtsteden Big Band Battle. De podia worden geplaatst aan de rivierkant, vlakbij de aanlegsteigers van de waterbus in de buurt van horecabedrijven met terras. Met de waterbus kunnen big band liefhebbers en dagtoeristen alledrie de podia bezoeken en genieten van goede big band muziek, van het fraaie uitzicht op het Drierivierenpunt en desgewenst een terrasje pikken.

Uit de aanmeldingen worden op basis van het ingezonden geluidsmateriaal maximaal 15 big bands geselecteerd. De bands die hier spelen komen in aanmerking voor een publieksprijs.

U wordt hierbij van harte uit genodigd om met uw big band aan dit bijzondere festival deel te nemen. Aanmelden kan tot uiterlijk 1 april a.s. via het aanmeldingsformulier op de website van ToBe: www.stichtingtobe.nl. Stuur deze op naar Stichting ToBe, Muziekschool, Munt 5, 3311 EG Dordrecht t.a.v. Chantahl Boers of e-mail: cboers@stichtingtobe.nl .

Voor nadere informatie kunt u bellen via 078-6133144 en vragen naar Ben Korzelius of Nico de Mie.

07-03-2007

Nieuwe sirene geplaatst

 

ZWIJNDRECHT - Afgelopen week is er op de flat aan het Koningsplein, bij de voormalige Koningskerk, een nieuwe sirene geplaatst. De sirenes worden door de hulpdiensten gebruikt als snel signaal om aanwezigen het advies te geven binnenshuis te blijven. Het sirenenet, dat officieel Waarschuwings en Alarmeringsstelsel heet, is in het bijzonder bedoeld voor calamiteiten waarbij gevaarlijke stoffen vrijkomen.

De sirene die nu geplaatst is, vervangt de sirene die op het oude gemeentehuis stond. Maandag 5 maart 2007 is de sirene, tijdens de maandelijkse test voor het eerst gebruikt. Iedere eerste maandag van de maand worden alle sirenes om 12.00 uur getest.

Wat te doen als de sirene gaat?
Ga dan naar binnen, sluit deuren en ramen, en luister naar de rampenzender, Radio Rijnmond. Die kunt u vinden op 96,1 FM op de kabel en 93.4 FM in de ether. Soms waarschuwt de overheid (gemeente of politie) u via geluidswagens. Doe dan precies wat er van u gevraagd wordt.

07-03-2007

Veer Puttershoek krijgt nieuwe aanlegsteiger

 

ZWIJNDRECHT - Het voet- en fietsveer tussen Zwijndrecht en Puttershoek krijgt aan de Zwijndrechtse oever een nieuwe aanlegsteiger met een drijvend ponton. Hierdoor kunnen de passagiers straks bij de verschillende waterstanden makkelijk in en uit stappen. De gemeente is opdrachtgever en de aannemer voert de werkzaamheden in de week van maandag 12 tot en met vrijdag 16 maart 2007 uit.

Tijdens de werkzaamheden blijft het voetveer varen en kunt u gebruik maken van een tijdelijke afmeervoorziening. U kunt wel enige overlast ondervinden, maar dat wordt tot een minimum beperkt.

Naast de aanleg van een nieuwe steiger wordt de wachtplek en de bijbehorende openbare verlichting aan de Oude Maas opgeknapt. Daarnaast komt er een voorziening waardoor u met een druk op de knop de schipper van het voetveer kunt waarschuwen als u wilt overvaren.

05-03-2007

ZBC '97 neemt lastige horde in Dordrecht

 

ZWIJNDRECHT - Het eerste elftal van v.v. ZBC '97 heeft zichzelf een goede dienst bewezen door de traditioneel altijd lastige tegenstander DMC aan de Schenkeldijk in Dordrecht afgelopen zondag met 1-4 te verslaan.
De eerste helft deed nog niet veel van het eindresultaat vermoeden. Hoewel de Zwijndrechtenaren een veldoverwicht hadden werd er nog niet goed gevoetbald en was er nog te weinig te merken van de kampioensaspiraties van het team van trainer Simon Smit. Het leek wel of het hele team zich al van tevoren rijk gerekend had en hiermee de tegenstander onderschatte. Desalniettemin leverde de eerste helft een aantal goede kansen op, maar de spitsen van ZBC wisten het doel niet te vinden. Ook de erbarmelijke conditie van het speelveld was hier debet aan.

Een donderspeech in de rust leek niet direct het gewenste resultaat te hebben, want al vrij snel na de thee nam DMC een voorsprong door een verdedigingsfout van ZBC. Achteraf gezien bleek dit echter de ideale ontwikkeling in de wedstrijd, want ZBC rechtte de rug en begon vol overtuiging aan de inhaalrace. Gelukkig duurde het dan ook niet lang voordat middenvelder Sjoerd den Hollander de stand weer recht kon trekken. Na de gelijkmaker kwam het klasseverschil tussen de koploper en de nummer 9 van de competitie pas echt tot uitdrukking.
Vloeiende combinaties leverde grote kansen op, maar de keeper van DMC bleek een behoorlijke sta-in-de-weg en pakte een aantal lastige ballen. Net toen de meegekomen supporters uit Zwijndrecht er bijna moedeloos van werden, maakte diezelfde keeper echter een enorme blunder. Een gekraakt schot van Gerald Geerdsen uit de tweede lijn werd aan de zijkant van het strafschopgebied opgepikt door Stefan de Jong, die vervolgens uithaalde. Hoewel zijn schot recht op de keeper afging, verdween de bal toch miraculeus in het Dordtse doel. Hiermee was het verzet definitief gebroken. Beide doelpuntenmakers, Den Hollander en De Jong, schroefden hierna hun doelpuntentotaal met nog een puntje op en DMC had absoluut niets meer in te brengen. Helaas kon ZBC niet meer wisselen en moesten de half geblesseerde Remon Roos en de leeggespeelde Mitchel Blaauw binnen de lijnen blijven. Voor DMC maar gelukkig, want nu bleef het bij de 1-4 eindstand.

Al met al vormde "DMC uit" een lastige hobbel richting het kampioenschap, maar uiteindelijk werd deze met verve genomen door de equipe van Simon Smit. Door dit resultaat blijft het ook enorm spannend aan de kop van de competitie, want ook medekoploper Hoeven verspeelde geen punten. Volgende week staat het thuisduel tegen HZ '75 uit Hoge Zwaluwe op het programma. Op zondag 11 maart vanaf 14.30 uur bent u allen van harte welkom op Sportpark Bakestein in de vervolg van de strijd van ZBC naar promotie.

05-03-2007

MacDermid Benelux B.V. hoofdsponsor KiKaSwim

 

ZWIJNDRECHT - Op 2 maart 2007 is MacDermid Benelux B.V. officieel hoofdsponsor geworden van de minimarathon voor jonge kinderen, de zogenaamde 60 minuten Cup.
MacDermid ontwikkelt en verkoopt wereldwijd chemische processen en produkten, aan bedrijven die printplaten produceren en oppervlakte-behandeling doen, en steunt de Stichting KiKa met deze sponsoring.

De organisatie van KiKaSwim 2007 ligt in handen van ZZ & PC de Devel en wordt gehouden op zaterdag 12 mei.
Een zwemmarathon voor jong en oud, alle opbrengsten van dit evenement komen ten bate van de Stichting KiKa (kinderen kankervrij).
De Rabobank Zwijndrecht / Hendrik-Ido-Ambacht werd eerder al hoofdsponsor van het onderdeel KiKaSwim Marathon: De "Rabobank KiKaSwim Marathon".

Natuurlijk is het ook mogelijk om op andere wijze de KiKaSwim te steunen. Als Sympathisant met bijvoorbeeld uw vlag bij het evenement of uw logo op de website.

Daarnaast kunt u op de "KiKaSwim-Braderie" een stand huren, waar u uw producten kunt aanbieden. Liever actief deelnemen? Dat kan ook nog steeds, door inschrijving met een Team!

Meer informatie kunt u opvragen via de KiKaSwim organisatie: Cor de Roo 078-6101568 of Petra de Vormer 06-21532219. Informatie over het evenement kunt u ook vinden op de website: www.dedevel.com/kika

05-03-2007

Albatros A1 grijpt naast districtstitel

 

ZWIJNDRECHT - Het is Albatros A1 niet gelukt om districtskampioen bij de A-jeugd te worden. Nieuwerkerk A1 won deze titel. Albatros en Nieuwerkerk openden op zaterdag 3 maart de driekamp in de Deetoshal en maakten er een leuke wedstrijd van.
Het wat makkelijker spelende Nieuwerkerk moest toezien hoe Albatros via 0-2 en 1-3 het best uit de startblokken kwam, maar bij rust was de stand in evenwicht: 5-5. Toen Albatros in de tweede helft wat onrustiger werd en Nieuwerkerk makkelijker scoorde werd een gat geslagen dat Albatros niet meer kon dichten. Nieuwerkerk won met 12-10.

Vervolgens moest Albatros aantreden tegen Tjoba A1. Hoewel de ploeg van Maarten Drenth en Timon Lommers de gehele wedstrijd aan de leiding ging, kwam de Zeeuwse ploeg in de slotfase terug en won met 10-9. A.s. zaterdag 10 maart krijgt Albatros meteen een revanche op Tjoba wanneer de ploegen elkaar ontmoeten bij het Kampioenschap van Nederland voor Districts A-teams in de PKC-hal. Nieuwerkerk A1 komt dan uit in de andere poule. De beste vijf teams van de tien deelnemers daar promoveren naar de Overgangsklasse A-jeugd.
Kampioen Albatros 1 heeft de zaalcompetitie zonder verlies afgesloten en klopte Sagitta in Ridderkerk met 6-22. In de eerste helft zag het er niet naar uit dat Albatros van plan was het doelsaldo op te vijzelen, want Maarten Drenth miste de allereerste strafworp en na een kwartier stond er slechts 3-3 op het scorebord. Toen de posities beter ingevuld werden en er wat geduldiger gespeeld werd, werd het verschil tussen de kampioen en de tegen degradatie strijdende thuisploeg duidelijk. De ruststand was 3-8.
Na rust zag het publiek een fanatieker Albatros dat van trainer Lucien Louwman de opdracht had gekregen om de 250 treffers in deze competitie te realiseren. Via 3-15 werd het een toch nog een schuttersfestijn waarbij de rake strafworp van Maarten Drenth inderdaad de 250e betekende. In de laatste minuut mocht Elwin Lommers met twee treffers de eindstand op 6-22 brengen.

Albatros 2 won de laatste zaalwedstrijd in Purmerend tegen BEP 2 met 24-25. De wedstrijd die gespeeld werd om des keizers baard mondde uit in een waar doelpuntenfestijn. Albatros kwam via 0-3 sterk uit de startblokken en bleef de gehele wedstrijd op voorsprong. In de eerste helft nam René Havelaar de meeste Zwijndrechtse treffers voor zijn rekening en bij rust leidde Albatros dan ook met 7-11.
In de tweede helft ging Albatros onverstoorbaar verder en nam Wouter Nugteren de Albatrosproductie op sleeptouw. Via 9-14 en 16-17 leek het nog even spannend te worden, maar Albatros liep opnieuw uit naar 17-23. Door vier Purmerendse treffers op rij brak de slotfase bij 21-23 aan, maar Albatros stelde in de laatste twee minuten de zege veilig: 24-25!
Uiteindelijk eindigden René Havelaar en Wouter Nugteren op respectievelijk 7 en 9 treffers! Door dit resultaat is Albatros 2 op de vierde plaats in de Reserve Overgangsklasse C geëindigd.

Opmerkelijk was de 13-12 overwinning van senioren 7 op kampioen Merwede 6. Het was de eerste overwinning van dit jonge seniorenteam in de zaalcompetitie. B3 blijft in de titelrace door een 3-6 overwinning op GKV B2 en D2 speelde een topwedstrijd tegen GKV D2 en won met 4-1.


Bron: LOCOM TV-Krant, Persberichten per e-mail, Gemeente Zwijndrecht, websites van betreffende organisaties en eigen persberichten.

© 2007 - 2008 Bezichtig.nu, alle rechten voorbehouden. Disclaimer